Paweł Szyndlar pochodzący z Jasienicy Rosielnej na podium mistrzostw Polski! (ZDJĘCIA)

JASIENICA ROSIELNA / PODKARPACIE. Pochodzący z Jasienicy Rosielnej Paweł Szyndlar stanął na podium Mistrzostw Polski Seniorów Kombinacji Norweskiej, jako zawodnik niezrzeszony z kadrą narodową. To ogromny sukces w karierze 22-latka.

OHk7wO

W Zakopanem 18 i 19 października br. odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Zawody zostały rozegrane na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

Wśród triumfatorów mistrzostw był Paweł Szyndlar, pochodzący z Jasienicy Rosielnej 22-latek zdobył swój pierwszy ”krążek” w karierze w Mistrzostwach Polski seniorów Kombinacji Norweskiej jako zawodnik niezrzeszony z kadrą narodową.

Brązowy medal był dla byłego zawodnika ZKN Sokół Zagórz ogromnym sukcesem, gdyż minionej zimy ”na własną rękę” poleciał do Stanów Zjednoczonych, by wziąć udział w cyklu konkursów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. W czterech konkursach rozgrywanych w Ameryce Północnej zajmował ostatnie lokaty, jednak mimo to zgromadził 59 punktów do klasyfikacji generalnej.

To zdecydowanie mój sukces — cieszył się Szyndlar. – To mój pierwszy medal w seniorach. Zacząłem dopiero pięć lat temu i krążek mistrzostw Polski to było zdecydowanie to, do czego dążyłem — powiedział portalowi Skijumping.pl.

Medalu swojemu zawodnikowi pogratulował również klub.

W kombinacji norweskiej zdobyliśmy dwa medale. Gratulacje dla medalistów i życzymy powodzenia w ostatnich przygotowaniach do sezonu zimowego — czytamy na stronie klubu.

źródło: red., Skijumping.pl, SS-R LZS Sokół Szczyrk / fb