REKLAMA

Paweł Sowiński z Humnisk mistrzem Polski w szachach! (ZDJĘCIA)

HUMNISKA / PODKARPACIE. W Szklarskiej Porębie (woj. dolnośląskie) odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych. 9-letni szachista z Humnisk Paweł Sowiński, reprezentujący barwy klubu UKS SP1 Brzozów najlepiej zniósł trudy rywalizacji, pomimo konfrontacji z rocznikiem starszym. Młody szachista zdobył 8,5 pkt. na 9 możliwych, zostając po raz kolejny mistrzem Polski.
134 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji rywalizowało przez 8 dni o tytuł najlepszego w kraju. Zawodnicy grali 90 min+30 sekund na ruch na dystansie 9 rund.

9-letni szachista z Humnisk Paweł Sowiński, reprezentujący barwy klubu UKS SP1 Brzozów najlepiej zniósł trudy rywalizacji, pomimo konfrontacji z rocznikiem starszym. Pawełek zdobył 8,5 pkt. na 9 możliwych, zostając po raz kolejny Mistrzem Polski. Po 8 rundzie wiadomo było, że zdobył złoty medal jednak chciał grać dalej i wygrywając ostatnią rundę przekroczył normę kandydacką, uzyskując ranking 2230 oraz podwyższył  rankingu  FIDE o ponad 120 punktów.

Pomimo ogromnej  presji, a przede wszystkim ogromnego wysiłku  umysłowego jak i psychicznego Pawełek spisał się rewelacyjnie, wykorzystując w większości partii jedynie czas dodatkowy.

Jeszcze w tym roku przed Pawełkiem  przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach  i Mistrzostw  Europy w Słowacji.

Łukasz Sowiński

źródło: serwis internetowy Gminy Brzozów / admin

06-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
pawel-sowinski-z-humnisk-mistrzem-polski-w-szachach-zdjecia-00e7ts