REKLAMA

Okradli sklep na ponad tysiąc złotych

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, który ukradli ze sklepu różne przedmioty. Funkcjonariusze ujawnili w samochodzie, którym poruszali się sprawcy, kilkanaście nowych artykułów o łącznej wartości ponad 1000 zł. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 13.30 w jednym z samoobsługowych sklepów w Brzozowie. Młodzi mężczyźni, wykorzystując chwilową nieuwagę personelu, wynieśli ze sklepu towar nie płacąc za niego. Widział to jeden z pracowników marketu, który natychmiast poinformował o tym Policję. Moment kradzieży zarejestrowały sklepowe kamery. Złodzieje spod sklepu odjechali samochodem.

Dyżurny brzozowskiej komendy skierował na miejsce kradzieży patrol. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili dane dotyczące pojazdu, którym uciekli złodzieje. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już kilka minut później samochód będący w zainteresowaniu Policji został „namierzony” i zatrzymany do kontroli drogowej.

kradziez

Podczas czynności policjanci ujawnili w aucie kilkanaście nowych towarów mogących pochodzić z kradzieży. Mężczyźni ukryli je pod siedzeniami. Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone. Wśród nich znalazły się m.in.: siekiery, nożyce do trawy, sekator, patelnie, zabawki, artykuły dla dzieci oraz alkohol. Złodzieje posiadali w samochodzie mienie o łącznej wartości ponad 1000 zł.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku po 27 lat. W chwili zatrzymania mężczyźni byli trzeźwi. Ostatecznie złodzieje trafili do aresztu, a ich pojazd na parking strzeżony.

kradziez2

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż jak wstępnie ustalili funkcjonariusze zabezpieczony towar nie pochodzi tylko z jednej kradzieży. Łączna wartość skradzionego mienia będzie ustalana w toku postępowania.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży. Teraz młodzi ludzie odpowiedzą za swój czyn przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Brzozów

02-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: