REKLAMA

Ocenili najważniejsze kwestie związane z pracą policjantów

PODKARPACIE. W zrealizowanej na początku roku dziesiątej edycji Polskiego Badania Przestępczości obok zagadnień związanych z poczuciem bezpieczeństwa, oceną skuteczności pracy Policji i identyfikacją zagrożeń, poproszono respondentów o ocenę pracy policjantów pełniących służbę w okolicy miejsca zamieszkania oraz wskazanie najważniejszych kwestii związanych z pracą Policji.

Na Podkarpaciu 77,3% badanych dobrze ocenia pracę stróżów prawa pełniących służbę w okolicy ich zamieszkania. To o 8 punktów procentowych więcej niż ocena w skali całego kraju (wykres nr 1 ). Jednocześnie, jest to jedna z najwyższych ocen pracy podkarpackich policjantów na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat (wykres nr 2).

Wykres nr 1.Jak ocenia Pan(i) pracę policjantów pełniących służbę w okolicy miejsca zamieszkania? Wyniki PBP z roku 2017 dla województwa podkarpackiego oraz dla całej Polski (w%)

Wykres nr 2.Jak ocenia Pan(i) pracę policjantów pełniących służbę w okolicy miejsca zamieszkania? Porównanie wyników PBP dla województwa podkarpackiego z lat 2007-2017 (w%)

Niespełna 13,5% mieszkańców naszego regionu źle ocenia pracę policjantów pełniących służbę w okolicy swojego zamieszkania, a 9,3% ma trudności z jednoznaczną oceną w tym zakresie.

Na pytanie o to, które kwestie związane z pracą Policji są dla respondenta najważniejsze, mieszkańcy Podkarpacia najczęściej wskazują na szybkie przybycie policjantów po wezwaniu na miejsce zdarzenia oraz skuteczność Policji. Duże znaczenie dla respondentów ma również obecność patroli Policji w okolicy zamieszkania i możliwość łatwego dodzwonienia się pod numery alarmowe.  Do najważniejszych kwestii związanych z pracą policji mieszkańcy naszego regionu zaliczyli również  pewne cechy, którymi funkcjonariusze powinni się charakteryzować. Zdaniem respondentów policjant powinien  być uczciwy i nieprzekupny, otwarty na problemy ludzi i gotowy do niesienia pomocy (wykres nr 3).

Wykres nr 3.Które kwestie związane z pracą Policji są dla Pana(i) najważniejsze? Wyniki PBP z roku 2017 dla województwa podkarpackiego oraz dla całej Polski (w%)

KWP

14-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
ocenili-najwazniejsze-kwestie-zwiazane-z-praca-policjantow-00e5js