REKLAMA

Obywatel Ukrainy chciał przekupić funkcjonariusza Straży Granicznej. Oferował 2000 zł

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W trakcie kontroli pojazdów zatrzymano obywatela Ukrainy (38 l.), który w swoim samochodzie miał 16 tys. sztuk przemyconych papierosów. Mężczyzna próbował wręczyć korzyść majątkową w kwocie 2 tys. zł funkcjonariuszowi Straży Granicznej za odstąpienie od czynności służbowych.

Podróżujący samochodem osobowym Mykhaylo P. został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Brzozów. Służbę w tym miejscu wspólnie pełnili funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Wojtkowej i Służby Celnej. W trakcie kontroli samochodu okazało się, że ob. Ukrainy posiada w bagażniku ponad 16 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Na stwierdzenie funkcjonariusza Straży Granicznej, że zostanie wszczęta procedura karno-skarbowa – stwierdził, że ” daje dwa tysiące złotych aby go puścić”.

Mężczyzna został zatrzymany, przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze – 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. W związku z transportowaniem papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyczy wszczęto również postępowanie karno-skarbowe.

Równocześnie, otrzymał decyzję zobowiązującą do opuszczenia Polski z zakazem ponownego wjazdu do naszego kraju.

Zarówno wręczanie jak i sama obietnica wręczenia korzyści majątkowej lub osobistej funkcjonariuszowi publicznemu w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

17-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)