REKLAMA

O bezpieczeństwie na wakacjach rozmawiali z policjantem (ZDJĘCIA)

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. W poniedziałek w Szkole Podstawowej w miejscowości Końskie odbyło się spotkanie policjanta z uczniami. Była to okazja do przybliżenia dzieciom zawodu policjanta i przypomnienia im zasad bezpieczeństwa. Najmłodsi uczniowie otrzymali również odblaski.

W poniedziałek 3 czerwca w Szkołe Podstawowej w Końskiem odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami. St. sierż. Tobiasz Siwiecki z Posterunku Policji w Dydni przybliżył dzieciom charakterystykę zawodu policjanta, prezentując podstawowe wyposażenie funkcjonariusza, a chętni mogli wejść i usiąść za sterami oznakowanego radiowozu.

Z uwagi na zbliżające się wakacje poruszył ważne kwestie bezpieczeństwa, aby czas wolny od zajęć szkolnych, najmłodsi mogli spędzić bez zbędnego ryzyka. Wspomniał o uważności i zachowawczym podejściu do nieznanych zwierząt, jak zachować się podczas korzystania z kąpielisk. Przestrzegł przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi zarówno na co dzień, jak i w sieci.

Na zakończenie, grupa najmłodszych dzieci otrzymała od policjanta opaski odblaskowe.

Podczas zorganizowanego przez szkołę spotkania swój udział wzięli również druhowie z OSP Witryłów, którzy zaprezentowali dzieciom swój wóz bojowy i wyposażenie z jakim na co dzień pracują strażacy.

źródło: KPP Brzozów


04-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: