REKLAMA

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Witryłów (VIDEO, FOTO)

|

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Witryłów (VIDEO, FOTO)

WITRYŁÓW / PODKARPACIE. 26 listopada w Witryłowie odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Witryłów.

Całkowita wartość pojazdu wyniosła 759 771 złotych, w tym 100 tysięcy złotych dofinansowania z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, 210 tysięcy złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 223 144 złote dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego i 206 626 złotych z budżetu Gminy Dydnia.

Samochód został wprowadzony w asyście jednostek OSP z Krzywego i Temeszowa. Nowym samochodem kierował wiceprezes i kierowca OSP Witryłów Mieczysław Bielański. W uroczystości udział wzięli wójt Alicja Pocałuń, radna Witryłowa Izabela Leszczyk, sołtys Witryłowa Agnieszka Węgrzyńska, strażacy i mieszkańcy Witryłowa.

Samochód marki Volvo, rocznik 2019, został wyprodukowany przez firmę „bocar” z Korwinowa koło Częstochowy. Jest przystosowany do przewozu 6 osób, wyposażony w zbiornik wody o pojemności 3055 dm3, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 310 dm3, autopompę o wydajności 2928 dm3, linię szybkiego natarcia długości 60 m, wyciągarkę elektryczną, maszt oświetleniowy pneumatyczny. W kabinie znajduje się radiotelefon samochodowy. Odbiór samochodu miał miejsce w dniu 19 listopada 2019 r.

tekst i foto: Gmina Dydnia
film: nadesłany


28-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)