REKLAMA

Nowy samochód dla osób niepełnosprawnych trafi do Środowiskowego Domu Samopomocy

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Radni Rady Miejskiej w Brzozowie podczas  sesji zwyczajnej która odbyła się dnia 31 sierpnia br., na wniosek Burmistrza Brzozowa – Szymona Stapińskiego zdecydowali o przeznaczeniu z budżetu gminy Brzozów kwoty 50 tys. zł  na zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym osób korzystających z wózków inwalidzkich, który zostanie przekazany na potrzeby  Środowiskowego Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Brzozowie.

Całkowita wartość zakupu samochodu wynieść ma 140 tys. zł,  przy dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 90 tys. zł  w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarze likwidacji barier transportowych.

Ośrodek wsparcia  przez pięć dni w tygodniu prowadzi specjalistyczne zajęcia adresowane do 40 – osobowej grupy osób z zaburzeniami psychicznymi. Dzięki nowemu środkowi transportu, który zastąpi wysłużony  już siedmioletni  pojazd marki Volkswagen Caravelle, mający na liczniku ponad 350 tysięcy kilometrów  osoby niepełnosprawne z gminy Brzozów  oraz terenu  powiatu brzozowskiego będą miały ułatwiony dostęp do Środowiskowego Domu Samopomocy  oraz instytucji użyteczności publicznej.

dotychczasowy-pojazd-sds
Dotychczasowy pojazd ŚDS, źródło: www.brzozow.naszsds.pl

W najbliższym czasie Urząd Miejski w Brzozowie przystąpi do realizacji procedury przetargowej na dostawę ww. pojazdu.

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów

02-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)