REKLAMA

Nowy alkomat dla policji z Domaradza. Będzie bezpieczniej (ZDJĘCIA)

DOMARADZ / PODKARPACIE. Wójt Gminy Domaradz Jan Kędra przekazał nowy sprzęt dla Posterunku Policji w Domaradzu. Alkomat Promiler iBlow – urządzenie do badania trzeźwości – trafiło na ręce kierownika posterunku. Ten „prezent” niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, ale i znacznie skróci czas badania stanu trzeźwości kierowców.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, to jedno z kluczowych zadań funkcjonariuszy służące poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatu brzozowskiego. Realizacja tego celu jednak nie byłaby możliwa bez odpowiedniego sprzętu.

Dzięki iBlow brzozowscy funkcjonariusze mogą szybko i skutecznie sprawdzić stan trzeźwości osób, które zgłoszą się do jednostki celem sprawdzenia się przed rozpoczęciem jazdy. Coraz więcej osób zgłasza się do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, aby zweryfikować swój stan trzeźwości, a rocznie z tej możliwości korzysta kilkuset kierowców.

Dla poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia skuteczności policji, pojawiła się wspólna inicjatywa zakupu takiego urządzenia, które będzie dostępne i wykorzystywane dla potrzeb mieszkańców gminy Domaradz w tamtejszym Posterunku Policji.

Zakupione przez Urząd Gminy Domaradz urządzenie – Alkomat Promiler iBlow jest już dostępny w Posterunku Policji w Domaradzu. Zostało ono przekazane na ręce st. asp. Sabiny Kwiatkowskiej podczas uroczystego spotkania Wójta Gminy Domaradz z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Domaradzu. Nowy sprzęt, zakupiony dzięki hojności władz samorządowych gminy Domaradz, z pewnością wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie tej gminy i znacznie ułatwi realizację podstawowych zadań policjantów w codziennej służbie.

źródło: KPP Brzozów

16-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)