REKLAMA

Nowi pogranicznicy złożyli ślubowanie (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. W komendzie Bieszczadzkiego OSG w Przemyślu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oddziału oraz rodziny młodych strażników granicznych.

 

28 czerwca w komendzie w Przemyślu, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz odebrał ślubowanie od 30-osobowej grupy nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy.

Komendant Bieszczadzkiego OSG zwracając się do nowo przyjętych funkcjonariuszy pogratulował pozytywnego zakończenia długotrwałego procesu rekrutacyjnego oraz życzył powodzenia w realizacji ważnych zadań jakie będą im postawione. Podziękował również ich najbliższym, których wsparcie w trakcie szkolenia oraz późniejszej służby będzie nieocenione.

Młodzi strażnicy graniczni wśród których jest 3 kobiety, to głównie mieszkańcy Podkarpaciu (jedna osoba pochodzi z Małopolski). Już od przyszłego tygodnia rozpoczną szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Około 8-miesięczny okres obejmie szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz kilkutygodniowe praktyki. Po pozytywnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę na tutejszych przejściach granicznych.

W 2018 roku to najliczniejsza grupa nowo przyjętych do Bieszczadzkiego Oddziału SG. Łącznie, do tej pory przyjętych zostało już 50 osób, a kolejne 40 złoży ślubowanie w październiku.

 

źródło: BiOSG


29-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
nowi-pogranicznicy-zlozyli-slubowanie-foto-00e8po-1013