REKLAMA

Nowa sala do dziennej chemioterapii dla kobiet (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / SANOK / PODKARPACIE. Na Oddziale Dziennym Chemioterapii Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie powstała nowa, kameralna, przyjazna sala do chemioterapii. Dedykowana jest pacjentkom z rakiem piersi. Sala jest uzupełnieniem działań Breast Cancer Unit, którego celem jest kompleksowe leczenie tej choroby.

Cieszymy się, że Sanitas mógł zaangażować się w ten projekt. Każda inicjatywa za którą kryją się lepsze i godne warunki leczenia chorych na raka warta jest wsparcia, zwłaszcza, że współpraca z POO w Brzozowie od lat świetnie się układa – mówi Anna Nowakowska z Sanitasu.

Nie tylko wygląd tej sali bardziej przyjazny i miły wpływa na kobiety ale pełni rolę również jako grupa wsparcia. Pacjentki ze sobą rozmawiają, wymieniają doświadczenia i wspierają się wzajemnie – zaznacza Jolanta Sawicka, Koordynator Oddziału Dziennej Chemioterapii.

Kobietą się jest pomimo choroby-to integralna część każdej z nas. W trakcie leczenia wielokrotnie zapominamy o tym ważnym aspekcie, a przecież atrakcyjność to nie tylko kwestia wizualna a przede wszystkim nasze wewnętrzne zasoby, które przyczyniają się do odbierania codzienności jako nadziei, empatii, potrzeby rozmowy, czy realizowania swoich celów – dodaje Kinga Midzio- Józefaciuk, psycholog.

Podczas jednej chemioterapii pacjentka spędza tutaj średnio 4 godziny.

Te kolory, świecące niebo, sprawia że odpoczywamy. Przy naszej chorobie jest to niezmiernie ważne abyśmy zapomniały, zrelaksowały się. Żebyśmy mogły tutaj sobą przebywać, podzielić się wrażeniami. Czasami też takimi intymnymi tematami o które czasami wstydzimy się zapytać – mówi jedna z pacjentek.

Taka sala dla każdej kobiety myślę że ma duże znaczenie. Jest to komfortowa sytuacja. Jest to mniejsza sala, nas jest mniej. Czujemy się tutaj nieraz jak w rodzinie i to jest bardzo istotne. Oby takich sal było więcej – dodaje pacjentka brzozowskiego oddziału.

70% pacjentek na Oddziale Dziennym Chemioterapii Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie stanowią mieszkanki Sanoka.

źródło: SANITAS Stowarzyszenie Na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi/ nadesłane


21-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: