REKLAMA

Nowa sala do dziennej chemioterapii dla kobiet (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / SANOK / PODKARPACIE. Na Oddziale Dziennym Chemioterapii Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie powstała nowa, kameralna, przyjazna sala do chemioterapii. Dedykowana jest pacjentkom z rakiem piersi. Sala jest uzupełnieniem działań Breast Cancer Unit, którego celem jest kompleksowe leczenie tej choroby.

Cieszymy się, że Sanitas mógł zaangażować się w ten projekt. Każda inicjatywa za którą kryją się lepsze i godne warunki leczenia chorych na raka warta jest wsparcia, zwłaszcza, że współpraca z POO w Brzozowie od lat świetnie się układa – mówi Anna Nowakowska z Sanitasu.

Nie tylko wygląd tej sali bardziej przyjazny i miły wpływa na kobiety ale pełni rolę również jako grupa wsparcia. Pacjentki ze sobą rozmawiają, wymieniają doświadczenia i wspierają się wzajemnie – zaznacza Jolanta Sawicka, Koordynator Oddziału Dziennej Chemioterapii.

Kobietą się jest pomimo choroby-to integralna część każdej z nas. W trakcie leczenia wielokrotnie zapominamy o tym ważnym aspekcie, a przecież atrakcyjność to nie tylko kwestia wizualna a przede wszystkim nasze wewnętrzne zasoby, które przyczyniają się do odbierania codzienności jako nadziei, empatii, potrzeby rozmowy, czy realizowania swoich celów – dodaje Kinga Midzio- Józefaciuk, psycholog.

Podczas jednej chemioterapii pacjentka spędza tutaj średnio 4 godziny.

Te kolory, świecące niebo, sprawia że odpoczywamy. Przy naszej chorobie jest to niezmiernie ważne abyśmy zapomniały, zrelaksowały się. Żebyśmy mogły tutaj sobą przebywać, podzielić się wrażeniami. Czasami też takimi intymnymi tematami o które czasami wstydzimy się zapytać – mówi jedna z pacjentek.

Taka sala dla każdej kobiety myślę że ma duże znaczenie. Jest to komfortowa sytuacja. Jest to mniejsza sala, nas jest mniej. Czujemy się tutaj nieraz jak w rodzinie i to jest bardzo istotne. Oby takich sal było więcej – dodaje pacjentka brzozowskiego oddziału.

70% pacjentek na Oddziale Dziennym Chemioterapii Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie stanowią mieszkanki Sanoka.

źródło: SANITAS Stowarzyszenie Na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi/ nadesłane


21-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)