REKLAMA

Nietrzeźwy 20-letni mieszkaniec pow. brzozowskiego spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

SANOK / PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (6.02) wieczorem na skrzyżowaniu ulic Staszica i Traugutta w Sanoku. Wykonujący prawidłowy manewr skrętu citroen został uderzony przez kierowcę audi, który nie ustąpił pierwszeństwa. – Po kilku sekundach od uderzenia sprawca uciekł – mówił jeden ze świadków kolizji. Sprawca miał 0,5 promila alkoholu.

Policjanci pracowali na miejscu kolizji,  której sprawca  zbiegł z miejsca zdarzenia. Podczas rozmowy z poszkodowanym i ustalania okoliczności zdarzenia do funkcjonariuszy podszedł młody człowiek. Powiedział, że jest sprawcą stłuczki, a spowodował ją bo szyby w jego samochodzie z prawej strony były zaparowane i utrudniały widoczność. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godz. 17 w Sanoku na skrzyżowaniu ulic Staszica i Traugutta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowany jechał samochodem marki Citroen ulicą Staszica. Sygnalizując zamiar skrętu w lewo zmienił pas na środkowy. W tym czasie pojazd marki Audi wyjeżdżający od ulicy Traugutta nie ustąpił mu pierwszeństwa i wjeżdżając na skrzyżowanie doprowadził do zderzenia, a następnie oddalił się w kierunku ulicy Zamkowej.

Na środku skrzyżowania, obok urwanej części zderzaka audi, została również tablica rejestracyjna. Sądzę, że gdyby sprawca jej nie zgubił, nie wróciłby na miejsce zdarzenia – relacjonuje świadek kolizji.

Policjanci będący na miejscu prowadzili rozpytanie na temat pojazdu sprawcy oraz rysopisu kierującego. W momencie ustalania okoliczności zdarzenia do funkcjonariuszy podszedł młody człowiek i poinformował, że to on był sprawcą kolizji. Tłumaczył, że chcąc włączyć się do ruchu upewnił się, że nic nie jedzie, jednak szyby w samochodzie z prawej strony były zaparowanie i znacznie utrudniały mu widoczność.

Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który kierował samochodem Audi był nietrzeźwy. Alkomat wykazał u niego ponda 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Wraz z kierującym jechał pasażer, 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który również był nietrzeźwy. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Poszkodowany, 40-letni mieszkaniec powiatu leskiego w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Sprawa zostanie skierowana do sądu.

źródło: Red., KPP Sanok

07-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
nietrzezwy-20-letni-mieszkaniec-pow-brzozowskiego-spowodowal-kolizje-i-uciekl-z-miejsca-zdarzenia