REKLAMA

Niemiec udawał Czecha. Chciał wjechać na Ukrainę ze swoją partnerką

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali ob. Niemiec, który przedstawił do kontroli fałszywe czeskie dokumenty. Celem jego podróży miała być Ukraina.

27 października do odprawy granicznej na wyjazd z Polski stawił się 43-letni podróżny. Mężczyzna okazał funkcjonariuszom czeski paszport. Już na „pierwszy rzut oka” dokument budził podejrzenia co do swojej autentyczności. Wnikliwsze badania wykazały, iż strona personalna paszportu została w całości przerobiona, a następnie wklejona do autentycznego czeskiego paszportu.

Okazało się także, że czeski paszport figuruje w bazach SiS i Interpol jako utracony na terytorium Czech.

Ponadto inne dokumenty, które podróżny okazał funkcjonariuszom podczas odprawy granicznej tj. prawo jazdy i dowód osobisty, także były fałszywe.

Mężczyzna przyznał, że jest obywatelem Niemiec, chciał towarzyszyć swojej partnerce w powrocie na Ukrainę, ale nie zdążył na czas wyrobić niemieckiego paszportu. Dlatego też postanowił na granicy z Ukrainą „udawć” Czecha. Za komplet „fałszywek”, które zakupił w Niemczech zapłacił tysiąc euro.

Aktualnie, wobec ob. Niemiec zostało wszczęte postępowanie karne. Przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku i dwóch miesięcy w zawieszeniu wykonania kary na okres próby dwóch lat.

Niestety, nie wyjechał na Ukrainę.

 

źródło: BiOSG

30-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)