REKLAMA

Nielegalni imigranci na Podkarpaciu. Pracują i mają się dobrze

PODKARPACIE. Od początku roku funkcjonariusze z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce skontrolowali 85 cudzoziemców pod kątem legalności pobytu w RP oraz 508 obcokrajowców z zakresu legalności zatrudnienia. Wykryli liczne nieprawidłowości, a wśród ujawnionych osób byli też cudzoziemcy z egzotycznych zakątków świata.

Efektem pracy funkcjonariuszy Grupy ds. Cudzoziemców z PSG w Rzeszowie-Jasionce było wszczęcie 38 postępowań administracyjnych wobec cudzoziemców pochodzących z Białorusi, Egiptu, Gruzji, Izraela, Kazachstanu, Mołdawii, Tadżykistanu, Turcji, Uzbekistanu. Byli to też cudzoziemcy pochodzący z tak egotycznych kierunków jak Indie, Kolumbia, Korea Południowa czy Zimbabwe. W związku z kontrolami legalności pobytu na terenie RP 36 obcokrajowców otrzymało decyzje o zobowiązaniu do powrotu i będzie musiało wyjechać. Ponadto strażnicy graniczni ujawnili podrobiony grecki dokument pobytowy, którym posługiwał się obywatel Kazachstanu. Poza obowiązkiem opuszczenia Polski cudzoziemiec otrzymał 3-letni zakaz wjazdu, a także usłyszał zarzuty karne w związku z wykorzystaniem fałszywki.

Z kolei w ramach kontroli legalności zatrudnienia sprawdzono 508 cudzoziemców. Jak się okazało, 41 osób nielegalnie wykonywało pracę, co skutkowało nałożeniem 23 mandatów karnych. Dodatkowo wobec naruszających przepisy pracodawców skierowano 4 wnioski do sądu o ukaranie za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za co grozi im grzywna w wysokości do 30 tys. zł.

źródło: BiOSG

 

14-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: