REKLAMA

Nielegalni Hindusi. Pograniczników poinformował mieszkaniec (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Dwóch obywateli Indii nielegalnie przekroczyło granicę do Polski. Ich celem były Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę. Dzięki szybkiemu działaniu i dobrej współpracy z mieszkańcami pogranicza, Straż Graniczna szybko zatrzymała sprawców nielegalnego przekroczenia.

 

Cudzoziemcy zostali zatrzymani wczoraj (tj. 7 czerwca), przez funkcjonariuszy SG w okolicach m. Kalwaria Pacławska (gm. Fredropol). W zdarzeniu pomogła informacja przekazana przez mieszkańca pobliskiej miejscowości, a dokładne miejsca nielegalnego przekroczenia granicy potwierdził pies służbowy.

W trakcie czynności, mężczyźni w wieku 22 oraz 23 lat dokładnie opisali funkcjonariuszom trasę swojej podróży, której celem były Niemcy gdzie chcieli podjąć pracę. W związku z nielegalnym przekroczeniem granicy, Straż Graniczna ukarała cudzoziemców mandatem karnym, przekazała na Ukrainę w ramach readmisji oraz wpisała do rejestru osób niepożądanych na terytorium państw Schengen na okres 3 lat.

Od początku 2018 roku, strażnicy graniczni zatrzymali na podkarpackim odcinku tzw. granicy zielonej z Ukrainą 60 cudzoziemców, którzy próbowali przedostać się do Unii Europejskiej w celach migracyjnych.

 

 

14-139683

źródło: BiOSG

08-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
nielegalni-hindusi-pogranicznikow-poinformowal-mieszkaniec-foto-00e8po-7853