REKLAMA

NIEBOCKO: Potwierdzony koronawirus. Kobieta brała udział we Mszy świętej

NIEBOCKO / PODKARPACIE. Na stronie internetowej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie widnieje komunikat o tym, że w dwóch Mszach świętych, które odbyły się w Niebocku brała udział kobieta zarażona koronawirusem. Osoby, które przyjmowały w tym czasie komunie, proszone są o kontakt z brzozowskim sanepidem.

„W związku z wystąpieniem zachorowania na Covid-19 u osoby, która brała udział w Mszach Świętych w Niebocku w dniu 23-08-2020 (o godz. 10.30) oraz w dniu 24-08-2020 (Msza Święta wieczorna) uprzejmie prosi o zgłaszanie się uczestników w.w. Mszy Świętych, którzy przyjmowali w tych dniach Komunię świętą. Zgłoszenie to pozwoli na ustalenie liczby osób mogących mieć kontakt z osobą chorą” – czytamy w komunikacie.

Termin zgłaszania się takich osób mija dziś. Numery alarmowe to: 576 605 550 lub 503 159 124.

– Badamy tę sytuację. Jesteśmy w trakcie zbierania danych dotyczących uczestników wspomnianych Mszy świętych. Pamiętajmy, że to nie jest jeszcze ognisko – mówi Zofia Cwynar, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie.

Podjęte działania mają „wyłowić” osoby, które miały styczność z osobą zakażoną.

– Po to, aby objąć je nadzorem epidemiologicznym i potencjalnie zatrzymać rozwój koronawirusa w tym środowisku. Podkreślę jednak, że nie ma mowy o nowym ognisku w naszym województwie. Do naszej stacji zgłaszały się pojedyncze osoby – dodaje nasza rozmówczyni.

Ile osób wzięło udział w tych dwóch Mszach świętych? Takiej wiedzy sanepid nie posiada.

Do sprawy powrócimy!

02-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)