REKLAMA

Nauka z Jasiem Wędrowniczkiem. Ciekawe lekcje on-line (VIDEO)

|

Nauka z Jasiem Wędrowniczkiem. Ciekawe lekcje on-line (VIDEO)

Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa aktywnie wspiera edukację dzieci i młodzieży. W obecnym trudnym dla nauczycieli i uczniów czasie Fundacja we współpracy z lokalnymi nauczycielami nagrywa krótkie filmiki edukacyjne dla uczniów klas I-IV i IV-VII.

Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno uczniów jak i pedagogów zaangażowanych w akcję. Audycje powstają w przytulnych wnętrzach hotelu Jaś Wędrowniczek i są odpowiedzią prezes Fundacji – Justyny Szepieniec na potrzeby edukacyjne dzieci i młodzieży.

Już pierwszy odcinek cyklu poświęcony m.in. historii Rymanowa pokazuje, że nauka przed komputerem nie musi być nudna. W planie Fundacji jest stworzenie materiałów z zakresu innych przedmiotów szkolnych.

Drodzy Goście, wychodząc naprzeciw zaistniałej sytuacji, postanowiliśmy skierować nasze siły w kierunku dzieci i młodzieży. Nauki nie możemy zaniedbać!

Stworzyliśmy w Jasiu małe studio nagrań do którego zapraszani są nauczyciele pracujący w pobliskich szkołach. Powstaną dla Was krótkie audycje dotyczące wybranych tematów szkolnych.

Pierwszy odcinek „Wielka historia z Rymanowem w tle”, opowiada pan Stanisław Penar nauczyciel w Zespole Szkół w Rymanowie. Lekcja skierowana do uczniów klas I-IV.

W trakcie przygotowania:
„Wybrane zjawiska optyczne w przyrodzie” pana Marcina Kielara,
„Łemkowie” górale Beskidu Niskiego dr Zygmunt Pelczar, „Magiczna liczba PI”.

Jeden z uczniów Rymanowskiego Liceum potwierdził udział w audycji z tematem filmowym. Materiału dydaktycznego nie braknie, aczkolwiek nauczyciele z każdej dziedziny nauki bardzo chętnie widziani! Nagranie jednej audycji to około 1,5h, wcześniejsze przygotowanie tematu w domu.

Dbamy o to, aby w nagraniu uczestniczyły tylko dwie osoby: wykładowca, filmowiec, przestrzegamy wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z sytuacją.

Będziemy nagrywać tak długo na ile siły pozwolą. Jesteśmy pewni, że powstaną wspaniałe audycje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży nie tylko z terenów Gminy Rymanów.

Pierwszym nauczycielom dziękujemy za przybycie i odwagę.

materiały nadesłane
video: Jas Wedrowniczek / youtube.com

24-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)