REKLAMA

NASZA TEMAT: Ataki wilków. Pomóżmy rolnikom z Podkarpacia! (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Co kilka dni słyszymy o kolejnych atakach wilków, na zwierzęta hodowlane czy też psy. Mieszkańcy Bieszczadów boją się o życie swoich dzieci i rodzin.  Jak duże jest zagrożenie? Jak możemy pomoc mieszkańcom regionu?  Postanowiliśmy to sprawdzić i głośno o to walczyć. 

Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie zwróciliśmy się z prośbą o przekazanie danych dotyczących ilości szkód zgłoszonych przez gospodarzy w naszym regionie w 2019 roku, związanych z atakami wilków. Poprosiliśmy również o informację dotyczącą wysokości wypłaconych odszkodowań. Niebawem na naszym portalu materiał w tej sprawie.

Zachęcamy również Państwa do przesyłania nam zdjęć obrazujących ataki wilków  ( redakcja@esanok.pl ). Będą one umieszczane w specjalnym dziale na portalu Polacy.pl .

Stworzymy tym samym własną bazę wspomnianych ataków. To, razem z danymi od RDOŚ, pozwoli określić jak duża jest skala problemu.

Zdjęcie poglądowe

Jak zgodnie podkreślają hodowcy, aby rozwiązać ich problem potrzebna jest interwencja Ministra Ochrony Środowiska. O zaproponowanie rozwiązań i komentarz w sprawie poprosimy ponadto  europosłów i posłów z Podkarpacia.

Pomóżmy podkarpackim rolnikom i hodowcom. Niech spokojnie produkują dla nas zdrową, ekologiczną żywność! Skorzystamy na tym my, ale przede wszystkim nasze dzieci, kolejne pokolenia Polaków!

Raz jeszcze zachęcamy do wysyłania zdjęć i śledzenia naszego portalu.

Poniżej materiał filmowy, w którym prezentujemy relacje mieszkańców gminy Ustrzyki Dolne. Ataki wilków na owce, bydło czy choćby psy to dla nich codzienność.

Kilkanaście ataków wilków w Bandrowie Narodowym (ZDJĘCIA 18+)

W Bieszczadach strach przed tragedią. 6 rozszarpanych psów (DRASTYCZNE FOTO)


Wysłanie zdjęć jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację na łamach portalu eSanok.pl , P24.pl , Rzeszow24.pl , Polacy.pl .

Przypominamy o zachowaniu praw autorskich. Nadesłane fotografie traktowane będą przez redakcję jako własność osoby wysyłającej maila. Jeżeli nadesłane zdjęcia pochodzą od osób trzecich, a nie są wysyłane przez nie osobiście, prosimy o wpisanie w treści maila wyrażenie zgody przez autora na publikację oraz równoczesne podanie imienia i nazwiska twórcy. W przypadku kradzieży fotografii redakcja będzie zobowiązana do przekazania policji wszelkich danych mogących doprowadzić do odpowiedzialności karnej.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pożerają owce, konie, psy! Przejmujące relacje mieszkańców Bieszczad (VIDEO)

23-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)