REKLAMA

Narada burmistrza Brzozowa z dyrektorami szkół, przedszkoli i żłobka

BRZOZÓW / PODKARPACIE.  5 maja br. w Urzędzie Miejskim w Brzozowie Burmistrz Brzozowa – Szymon Stapiński wraz z Sekretarzem Gminy Waldemarem Ochem i Naczelnikami Wydziałów Spraw Społecznych i Spraw Obywatelskich odbył spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych gminy Brzozów, tj. szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, przedszkoli i żłobków w sprawie wznowienia działalności tych placówek.

Uczestnicy narady wzięli udział w wideokonferencji poświęconej omówieniu wytycznych dla dyrektorów placówek oświatowych oraz organów prowadzących. Poruszono w szczególności sprawy wypracowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Ministerstwem Zdrowia wytycznych dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego w związku z możliwością otwierania od dnia 6 maja br. tych placówek przez poszczególne samorządy. Zgodnie z nimi do samorządów należy decyzja o otwarciu ww. placówek przy uwzględnieniu zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia.

Zdj.-9-1

W myśl zaleceń MEN i Ministerstwa Zdrowia, ze względu na sytuację epidemiczną liczebność grupy przedszkolnej lub w żłobku ograniczona jest do 12 dzieci. W pierwszej kolejności z opieki w żłobku lub przedszkolu powinny skorzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Po uzgodnieniu z dyrektorami placówek i rodzicami zainteresowanych opieką nad dziećmi w przedszkolach i żłobku ustalono, że pierwsze placówki uruchomione zostaną od dnia 11 maja br. a następne będą otwierane sukcesywnie wraz z potrzebami rodziców. Do tego czasu dyrektorzy winni przygotować podległe placówki do rygorystycznych wymogów sanitarnych w myśl wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia.

Informacja o otwieranych placówkach ukaże się w dn. 7.05.br.

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów


07-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)