REKLAMA

Na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy. Dlaczego?

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę seata (1 bm.), który wsiadł za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pił alkohol. Mężczyzna na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy. Zjechał na parking i wraz z pasażerem zamierzał wejść do hotelu, chcąc uniknąć spotkania z policjantami.

Po godz. 21, na jednej z ulic Brzozowa policjanci zauważyli kierującego seatem, który na widok radiowozu gwałtownie skręcił w pobliską ulicę, a następnie zjechał na parking i wraz z pasażerem wybiegł z auta. Mężczyźni zmierzali do wejścia budynku hotelu. Funkcjonariusze wezwali ich do natychmiastowego zatrzymania się.

W trakcie przeprowadzanej kontroli, badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-letni kierowca, mieszkaniec gminy Brzozów miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. 39-letni pasażer również był pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyznę oprócz utraty prawa jazdy czeka teraz odpowiedzialność za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

Pomimo licznych apeli i surowych sankcji – nie brakuje kierowców, którzy pomimo wcześniej wypitego alkoholu wsiadają za kierownicę powodując śmiertelne zagrożenie na drodze.

KPP Brzozów
fot. arch. Policji

03-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: