REKLAMA

Młodzież z OSP Blizne brała udział w spotkaniu z policjantami (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Odpowiedzialność prawna nieletnich, bezpieczne korzystanie z Internetu – to tematy, o których policjanci z posterunku w Jasienicy Rosielnej rozmawiali z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w OSP w Bliznem. Wszystko po to, by wyjaśnić i uświadomić oraz przestrzec młodzież przed tym, jakie mogą na nich czyhać zagrożenia, a także jakie mogą być konsekwencje zachowań niezgodnych z prawem.

1_102

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej spotkali się z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bliznem. Podczas przeprowadzonej pogadanki, policjanci przekazali uczestnikom ważne informacje o cyberzagrożeniach i na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Podczas spotkania policjanci przedstawili prezentację multimedialną i omówili tematykę odpowiedzialności prawnej młodych osób oraz konsekwencje wynikające z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na cyberzagrożenia, na które narażeni są młodzi internauci lub sami są ich sprawcami. Funkcjonariusze przestrzegali przed konsekwencjami prawnymi niewłaściwego korzystania z sieci internetowej i niezgodnego z prawem – jak przemoc słowna, publikowanie nieprawdziwych informacji, czy wizerunku innej osoby bez jej zgody.
2_67
Ideą spotkania było, nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność karna, ale przede wszystkim to, w jaki sposób chronić się przed nimi, jak chronić siebie i swoją przyszłość.

Dzięki takim prelekcjom, młodzież ma większą świadomość istniejących zagrożeń i co najważniejsze wie, jak należy na nie reagować.

3_59

źródło: KPP Brzozów

07-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: