REKLAMA

Minister Błaszczak spotkał się ze służbami mundurowymi (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w spotkaniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem.

W środę 4 października Szef MSWiA spotkał się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu z przedstawicielami służb mundurowych podległych ministerstwu.

Szefowie służb z terenu województwa Podkarpackiego przedstawili Ministrowi informacje o dotychczasowych efektach realizacji „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020″ na terenie Podkarpacia.

Podczas spotkania, Straż Graniczną reprezentował Z – ca Komendanta Głównego SG Marek Małkowski. Natomiast Z – ca Komendanta BiOSG ds. Logistycznych płk SG Marek Głuszczak omówił inwestycje, które zostały już w Bieszczadzkim OSG zrealizowane oraz te, które są zaplanowane w najbliższym czasie. Plany dotyczą m.in. rozbudowy Placówki SG w Hermanowicach oraz budowy nowych wież obserwacyjnych.

Szef MSWiA podczas swojego wystapienia podkreślił, że zarówno inwestycje infrastrukturalne jak też te związane z wyposażeniem funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt mają jeden wspólny cel – zapewnić bezpieczeństwo obywatelom Polski.

W spotkaniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wzięli udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przedstawiciele służb mundurowych, podkarpaccy parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu oraz przedstawiciele PWSW.

Źródło: BiOSG

06-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
minister-blaszczak-spotkal-sie-ze-sluzbami-mundurowymi-zdjecia-00e5js