REKLAMA

Migranci atakują naszych kamieniami i granatami hukowymi! (VIDEO)

|

Migranci atakują naszych kamieniami i granatami hukowymi! (VIDEO)

POLSKA. Koczujący przy przejściu granicznym w Bruzgach po stronie białoruskiej, od około godziny atakują polskie służby. Wobec agresywnych migrantów użyto armatek wodnych i gazu. Padają informacje, że napastnicy atakują kamieniami i granatami hukowymi.

To dalszy ciąg zdarzeń z niespokojnej noc. Pod osłoną ciemności białoruscy pogranicznicy spychali migrantów na kolczaste zasieki. Użyli wobec nich gazu Doszło do bardzo nerwowej sytuacji. Zarejestrował ją jeden z białoruskich niezależnych dziennikarzy.

Dodatkowo białoruskie służby niszczyły ogrodzenie, by umożliwić migrantom nielegalne przekroczenie granicy. Cały czas kontrolują ludzi, których przeprowadziły na przejście graniczne, jednocześnie uniemożliwiając im powrót w głąb Białorusi.


screen z filmu / Straż Graniczna – Twitter

Jak poinformował dzisiaj wiceminister Maciej Wąsik, po wygaśnięciu stanu wyjątkowego, na mocy znowelizowanej ustawy o ochronie granicy państwowej, dziennikarze z dużych redakcji będą mogli poruszać się w strefie nadgranicznej na zasadach określonych przez SG.

Z kolei Mariusz Kamiński, szef MSWiA powiedział, że budowa zapory na granicy rozpocznie się jeszcze w tym roku. Prace będą prowadzone równolegle przez różne firmy na czterech odcinkach, 24 godziny na dobę w trybie trzyzmianowym.


screen z filmu / MON – Twitter


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Gorąco na granicy! SG: Forsowała ją 100-osobowa grupa (VIDEO, ZDJĘCIA)

16-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)