REKLAMA

Międzynarodowy Dzień i Tydzień Mediacji

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada w czwartek, 17 października. To przedsięwzięcie służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów. Z kolei od poniedziałku rozpoczyna się Tydzień Mediacji – ogólnopolska kampania zainicjowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Policja jest jednym z partnerów tych działań.

Tydzień Mediacji trwa od 14 do 18 października 2019 r. Przez cały czas trwania tej kampanii m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Także w komendach miejskich i powiatowych policji można dowiedzieć się jak skierować sprawę do mediacji, jak ona przebiega i czym skutkuje.

Mediacja, to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Taka osoba wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Program obchodów Tygodnia Mediacji i listy dyżurów mediatorów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Podobne informacje można znaleźć na stronach internetowych prokuratur i sądów.

Szczegółowe informacje o metodzie pokojowego rozwiązywania konfliktów jaką są mediacje, znajdziesz na stronie www.mediacja.gov.pl.

303-196591

źródło: KPP Brzozów

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)