REKLAMA

Mazurek Dąbrowskiego i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na brzozowskim Rynku (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu orkiestry Fire Band działającej przy Brzozowskim Domu Kultury rozpoczął niedzielne śpiewanie pieśni patriotycznych na rynku w Brzozowie.

Organizatorem koncertu w ramach upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem 100 lat Niepodległości był burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury Sebastian Michalski oraz orkiestra Fire Band na czele z kapelmistrzem Tadeuszem Podulką.

W programie koncertu, który poprowadziła Agnieszka Wójcik-Gdula z BDK znalazły się najpopularniejsze piosenki, takie jak „Rota”, „Przybyli ułani” czy „Wojenko, Wojenko”; a także te mniej znane jak „Pytasz mnie” i „Jak to na wojence”. Każdy z utworów poprzedzony był krótkim wstępem wyjaśniającym historię jego powstania. Występowi orkiestry pod batutą Zygmunta Podulki towarzyszyli soliści. Zaśpiewali: Klaudia Graboń, Sabina Kułak, Anna Rygiel i Marta Bober oraz Kacper Malinowski, Dawid Draguła i gościnnie Piotr Wolwowicz. Dzięki energii płynącej ze sceny, publiczność wielokrotnie włączała się we wspólne śpiewanie.

Po ponad półtoragodzinnym koncercie na dużym telebimie został wyświetlony film produkcji krośnieńskiej TV Obiektyw „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Fabularyzowany dokument przedstawiający historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy obejrzało już kilka tysięcy osób. Film pokazywany był m.in. w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz Instytucie Polskim w Rzymie. W Brzozowie też doczekał się swojej premiery 8 kwietnia a w niedzielę mieszkańcy mogli go obejrzeć jeszcze raz.

Zwieńczeniem niedzielnego koncertu był  gościnny występ zespołów wokalno-tanecznych ze szkół muzycznych z Kijowa oraz młodzieżowej formacji ogniowej z pokazem Fire show. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Promocji i Rozwoju Bieszczad oraz Festiwal Telewizyjny Zirkafest z Kijowa na Ukrainie.

Majówką na rynku rozpoczął się sezon kulturalny w naszym mieście. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się finałowy koncert Piosenki Nie takie stare… (jak świat). A za miesiąc największe święto miasta – Dni Brzozowa. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: NP, ET

07-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
mazurek-dabrowskiego-i-wspolne-spiewanie-piesni-patriotycznych-na-brzozowskim-rynku-zdjecia-00e7ts