REKLAMA

Masowe punkty szczepień w kwietniu na Podkarpaciu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Masowe punkty szczepień w kwietniu na Podkarpaciu! (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Przygotowujemy się do tego, aby po 19 kwietnia przystąpić do realizacji programu szczepień na dużo większą skalę, w naszym województwie wkrótce powstaną tak zwane masowe punkty szczepień – poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

DSC_0101

Narodowy Program Szczepień jest systematycznie realizowany od 27 grudnia ubiegłego roku. Przygotowujemy się do tego, aby po 19 kwietnia przystąpić do realizacji programu szczepień na dużo większą skalę, w naszym województwie wkrótce powstaną tak zwane masowe punkty szczepień – przekazała wojewoda Ewa Leniart podczas czwartkowej konferencji prasowej, odbywającej się w Centrum Medycznym Medyk przy al. Rejtana 53 w Rzeszowie, który uruchomił populacyjny punkt szczepień.

Mamy zobowiązanie, by do 11 kwietnia wskazać miejsca, w których masowe punkty szczepień powstaną w naszym województwie. Dlaczego szczepienia są ważne? Przede wszystkim po to, aby już nie zmagać się z takimi falami zachorowań, w trakcie której aktualnie jesteśmy. (…) Dlatego tak ważną kwestią jest to, aby przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego i zaangażowanego personelu białego masowo dokonywać szczepień. Przed nami ogromne przedsięwzięcie logistyczne – dodała Ewa Leniart.

 

Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Robert Bugaj w Rzeszowie poinformował, że obecnie na terenie województwa podkarpackiego działa 450 punktów szczepień.

DSC_0105

Punkty funkcjonują praktycznie w każdej gminie, staraliśmy się, aby były one zlokalizowane blisko miejsca zamieszkania. W dużej części prowadzone są przez gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, ale także szpitale powiatowe – powiedział Robert Bugaj.

W konferencji uczestniczyli także: państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Rzeszowie Jaromir Ślączka, prezes Okręgowej Liczby Lekarskiej w Rzeszowie Wojciech Domka oraz prezes Centrum Medycznego Medyk Stanisław Mazur.

 

Sytuacja epidemiczna w województwie podkarpackim na dzień 31 marca br.:

  • W województwie podkarpackim wykonano 320 948 szczepień, w tym 105 432 szczepień drugą dawką.
  • W Rzeszowie wykonano 104 035 szczepień, w tym drugą dawką – 31 624.

 

Łóżka covidowe i respiratory:

  • 2514/2004 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,
  • 262/217 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.

   

foto: Jutyna Żuczek

źródło: red., gov.pl, Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie


01-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)