REKLAMA

Marihuana w torebce, farmaceutyki w bagażu, a papierosy w skrytkach (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Miniony tydzień obfitował w różnorodne ujawnienia przemycanych towarów na podkarpackiej granicy. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) zapobiegli wprowadzeniu do nielegalnego obrotu nie tylko wyrobów tytoniowych, ale także marihuany i farmaceutyków.

Na większą ilość przemycanych papierosów natrafili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej 23 kwietnia br. na przejściu granicznym w Medyce. Podczas kontroli samochodu ciężarowego marki Scania, funkcjonariusze wykryli, że 36-letni kierowca, wioząc z Ukrainy do Polski zadeklarowany towar w postaci puszek aluminiowych do napojów, próbował przemycić 1277 paczek papierosów m.in. w kabinie oraz przedniej ścianie naczepy. Kierowca złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i wpłacił tytułem kary grzywny 23 tys. złotych.

Tego samego dnia, podczas kontroli podróżnych w ruchu pieszym, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce wykryli w bagażu osobistym obywatela Ukrainy niezgłoszone środki płatnicze tj. blisko 70 tys. PLN oraz 7 tys. USD.

Także w tym dniu na przejściu granicznym w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu ponad 6 tys. szt. środków farmaceutycznych niewiadomego pochodzenia. Towar o rynkowej wartości ponad 75 tys. złotych wykryty został w bagażu, podczas kontroli samochodu osobowego na polskich numerach rejestracyjnych.

Z kolei podczas kontroli pojazdów 26 kwietnia br. na przejściu granicznym w Krościenku, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli samochodu osobowego marki Volkswagen ujawnili w bagażu obywatelki Niemiec marihuanę w ilości 13,635 grama. Kobieta przewoziła towar w torebce.

Funkcjonariusze podkarpackiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili także przemyt kierowcy busa, który w nocy 25/26 kwietnia przekraczał polsko-ukraińską granice w Budomierzu. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze odkryli skrytkę w dachu pojazdu, a w niej 1090 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, na poczet której wpłacił 18 tys. złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu udaremnili także, przy wsparciu funkcjonariusza SG, przemyt 1550 paczek papierosów. Towar usiłował wwieźć do Polski 26 kwietnia br. obywatel Ukrainy, kierowca kontrolowanego autokaru turystycznego. Do wszczętego przeciwko sprawcy postępowania karnego skarbowego zabezpieczono na poczet kary

Rzecznik Prasowy IAS w Rzeszowie


30-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)
marihuana-w-torebce-farmaceutyki-w-bagazu-a-papierosy-w-skrytkach-zdjecia-00e8po-5165