REKLAMA

Marihuana i mefedron w mieszkaniu 27-latka (FOTO)

PODKARPACIE. Policjanci z Jarosławia zatrzymali 27-latka podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli marihuanę i mefedron. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania narkotyków. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz poręczeniem majątkowym. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, na terenie Wierzbnej policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej jednostki weryfikowali informacje o osobach mogących posiadać narkotyki. W trakcie wykonywania tych czynności wraz z funkcjonariuszami wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli audi oraz wylegitymowali dwóch mężczyzn podróżujących tym pojazdem. Wcześniej, kierujący samochodem na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy.

W czasie interwencji, mężczyźni zachowywali się bardzo nerwowo, byli rozkojarzeni. Kierowca nie potrafił racjonalnie wyjaśnić przyczyny zmiany kierunku jazdy.

W związku z podejrzeniem, że 27-letni mieszkańcy Jarosławia znajdujący się w samochodzie, mogą posiadać zabronione substancje, policjanci ich skontrolowali. W przeszukaniu uczestniczył pies służbowy, który drapiąc wskazał miejsca, w których mogły znajdować się środki odurzające. Pojazd, którym poruszali się mężczyźni został zabezpieczony na policyjnym parkingu, celem wykonania dalszych czynności procesowych.

Podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn, także przy wykorzystaniu psa służbowego, policjanci znaleźli dwa plastikowe pojemniki. W jednym znajdował się susz roślinny, drugi zawierał białą sproszkowaną substancję.

W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że kierujący audi nie posiada odpowiednich uprawnień do kierowania pojazdami.

Dwóch 27-latków zostało zatrzymanych do wyjaśnienia okoliczności tej sprawy. Zabezpieczone substancje zostały poddane wstępnym badaniom, które wykazały, że zabezpieczony susz to marihuana, a biały proszek to mefedron.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-letniemu kierowcy audi zarzutu posiadania mefedronu i marihuany. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz poręczeniem majątkowym. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

źródło: KPP Jarosław

07-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)