REKLAMA

Mały potok zmienił się w rwącą rzekę! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W poniedziałek byliśmy świadkami kolejnych burz i gradobicia. Duże zagrożenie zalaniem budynków mieszkalnych wystąpiło w Krościenku w powiecie bieszczadzkim, gdzie mały na co dzień potok Stebnik zmienił się w rwącą rzekę. Woda wdzierała się do pobliskich domów. Ratować dobytek próbowali mieszkańcy i strażacy, którzy włączyli się do spontanicznej akcji. Na miejscu był również burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

Stebnik to na co dzień spokojny potok stanowiący dopływ rzeki Strwiąż. Po niedzielnych i poniedziałkowych ulewach pokazał jednak siłę żywiołu, zagrażając okolicznym mieszkańcom, a szczególnie ich posesjom.

Do spontanicznej akcji ratowania budynków mieszkalnych ruszyła w poniedziałek duża grupa mieszkańców wsparta strażakami OSP. Ustawiano worki z piaskiem zarówno przy samych domach, jak i na ulicy.

Strażacy PSP i OSP mają w ostatnich dniach pełne ręce roboty. Odnotowują wyjazd za wyjazdem. Usuwane są wszelkie skutki ulew, jak choćby wypompowywanie wody z zalanych pomieszczeń, usuwanie połamanych drzew czy udrażnianie przepustów drogowych oraz zabezpieczenie uszkodzonych poszyć dachowych.

Fotorelację z akcji w Krościenku wykonał Jacek Bis.


09-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)