REKLAMA

MAJOWY WEEKEND: 36 wypadków, blisko 50 rannych i 84 pijanych kierowców, a to nie koniec długiego odpoczynku

REGION / PODKARPACIE. Długi majowy weekend, to czas wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożą wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna.

 

W tym roku policyjne działania „Majowy Weekend 2018” rozpoczęły się w piątek 27 kwietnia i potrwają do niedzieli, 6 maja.

Na drogach naszego województwa jest dosyć tłoczno. Większy ruch panuje na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości regionu.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, podkom. Renata Bednarska i podkom. Paweł Grześ, podczas briefingu prasowego w ubiegłym tygodniu, zapowiedzieli wzmożone policyjne działania, które potrwają przez te kilka majowych dni.

Funkcjonariusze dbają, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwracają na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie mogą liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawiło się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostaną między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W użyciu funkcjonariuszy są także ręczne mierniki prędkości. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości funkcjonują kaskadowo.

Do tej pory na drogach Podkarpacia zanotowano: 36 wypadków, w których ucierpiało 48 osób. Niestety, 84 kierujących zdecydowało się wsiąść podczas długiego weekendu za kółko, mimo wypitego wcześniej alkoholu. A to jeszcze nie koniec długiego wypoczynku.

303-157837

KWP/red. foto: KWP

04-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)