REKLAMA

Majówka dla seniora w Grabownicy Starzeńskiej (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dzień 3 maja br.,  będący  ogólnonarodowym świętem obchodów 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja za sprawą „Majówki dla seniora”, która odbyła się w  sali Domu Strażaka w Grabownicy Starzeńskiej  stał się również wyjątkowym świętem seniorów i seniorek.
Spotkanie pod patronatem Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego zainicjowane zostało przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Grabownicy Starzeńskiej – organizacje działające od wielu lat na rzecz mieszkańców Grabownicy Starzeńskiej  również na płaszczyźnie szeroko rozumianej  integracji międzypokoleniowej.

Na spotkaniu nie zabrakło znamienitych gości w osobach Elżbiety Łukacijewskiej  Posła do Parlamentu Europejskiego oraz dr Piotra Uruskiego Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przybyli także m.in.: ks. Jan Szmyd Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja i św.  Józefa w Grabownicy Starzeńskiej, Wicestarosta brzozowski Jacek Adamski, Aleksandra Haudek i Kazimierz Zajdel – radni Rady Miejskiej w Brzozowie, sołtys Dominik Arendarczyk oraz Agnieszka Drozd dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

W imieniu organizatorów spotkania majowego gości przywitali Barbara Kuczma prezes Koła Gospodyń Wiejskich i Jan Suwała prezes Ochotniczej Straży Pożarnej.

Spośród zaproszonych gości głos zabrali Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, dr Piotr Uruski Poseł na Sejm RP,  Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński oraz Radna Rady Miejskiej w Brzozowie Aleksandra Haudek.

Na zakończenie Agata Korfanty przybliżyła zgromadzonym seniorom i seniorkom wiersz o starości za co otrzymała liczne brawa całej sali.

Zgromadzonym przygrywała i umiliła spotkanie kapela ludowa „Pakoszowianie” będąca tłem  konwersacji i towarzyskich wspomnień w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni.

RavF

Relacja fotograficzna autorstwa Marcina Michańczyka

09-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: