REKLAMA

Luksusowe samochody zatrzymane przez pograniczników

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali dwa luksusowe auta pochodzące z przestępstwa. Terenowa toyota miała przerobione numery VIN, a volkswagen poszukiwany m.in. przez Interpol był porzucony na przygranicznym parkingu.

Strażnicy graniczni prowadzili (29.04) kontrolę drogową w m. Dylągówka w pow. rzeszowskim. Do sprawdzenia wytypowali auto marki Toyota RAV4 (rok prod. 2019) na polskich numerach rejestracyjnych. Nerwowo zachowujący się kierowca, 48-letni mieszkaniec Podkarpacia, od razu zwrócił uwagę mundurowych. W trakcie kontroli ustalono, że numery identyfikacyjne pojazdu zostały bezprawnie zmienione. Wartość auta oszacowano na 100 tys. zł. Mężczyznę przesłuchano w charakterze świadka. Zgromadzony materiał zostanie przesłany do sądu.

 

Z kolei niespełna tydzień wcześniej (24 kwietnia), funkcjonariusze SG z placówki w Medyce zatrzymali na przygranicznym parkingu volkswagena Amarok (rok prod. 2020). Jak ustalono, auto jest w zainteresowaniu niemieckich służb w związku ze zgłoszoną w październiku ubiegłego roku kradzieżą. Pojazd o szacunkowej wartości 220 tys. złotych zatrzymano i zgodnie z właściwością przekazano policjantom.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 15 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartości wynosi ponad 1,1 mln złotych.

BiOSG

05-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: