REKLAMA

Luksusowe samochody zatrzymane przez pograniczników

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali dwa luksusowe auta pochodzące z przestępstwa. Terenowa toyota miała przerobione numery VIN, a volkswagen poszukiwany m.in. przez Interpol był porzucony na przygranicznym parkingu.

Strażnicy graniczni prowadzili (29.04) kontrolę drogową w m. Dylągówka w pow. rzeszowskim. Do sprawdzenia wytypowali auto marki Toyota RAV4 (rok prod. 2019) na polskich numerach rejestracyjnych. Nerwowo zachowujący się kierowca, 48-letni mieszkaniec Podkarpacia, od razu zwrócił uwagę mundurowych. W trakcie kontroli ustalono, że numery identyfikacyjne pojazdu zostały bezprawnie zmienione. Wartość auta oszacowano na 100 tys. zł. Mężczyznę przesłuchano w charakterze świadka. Zgromadzony materiał zostanie przesłany do sądu.

 

Z kolei niespełna tydzień wcześniej (24 kwietnia), funkcjonariusze SG z placówki w Medyce zatrzymali na przygranicznym parkingu volkswagena Amarok (rok prod. 2020). Jak ustalono, auto jest w zainteresowaniu niemieckich służb w związku ze zgłoszoną w październiku ubiegłego roku kradzieżą. Pojazd o szacunkowej wartości 220 tys. złotych zatrzymano i zgodnie z właściwością przekazano policjantom.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 15 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartości wynosi ponad 1,1 mln złotych.

BiOSG

05-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)