REKLAMA

Ludzie czekają w kolejce kilka godzin. PGE dłużej czynne (VIDEO)

|

Ludzie czekają w kolejce kilka godzin. PGE dłużej czynne (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. – Dantejskie sceny pod Biurem Obsługi Klienta PGE Obrót w Sanoku. W kolejce do złożenia wniosków w sprawie cen energii stało wczoraj ponad 100 przedsiębiorców! Dzisiaj jest jeszcze gorzej! – napisała do nas w mailu Internautka. Postanowiliśmy to sprawdzić. Na miejscu dowiedzieliśmy się od osób stojących w kolejce, że aby załatwić sprawę, trzeba czekać nawet trzy godziny!

Skąd taka kolejka?

Trwa proces składania oświadczeń przez m.in. przedsiębiorców, którzy mają prawo korzystać w II półroczu 2019 r. z obniżonych cen, jeśli w terminie 28 dni od dnia wejścia w życie znowelizowanej ustawy z dnia 28 grudnia 2018 r. o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw złożą stosowne dokumenty. Dziś mija pierwotnie ustalony termin składania oświadczeń.

– Przyjechałam pod biuro około godziny 7 rano. Sprawę przed chwilą załatwiłam, ale proszę zobaczyć na zegarek. Dochodzi 10 – usłyszeliśmy od wychodzącej klientki.

– Ludzie, aby nie czekać w kolejce w ciągu dnia, pojawili się pod biurem o godzinie 4 rano  – dodała inna pani oczekująca na złożenie oświadczenia.

Około godziny 10:30 kontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym PGE Obrót
Na razie nie odbiera telefonu. Dowiedzieliśmy się, że ma spotkanie. Po jego zakończeniu ma się z nami niezwłocznie skontaktować.

Dodajmy, że w przypadku gospodarstw domowych w całym roku 2019 obowiązują ceny z roku 2018 – nie ma więc wymogu składania oświadczeń przez tych klientów.

AKTUALIZACJA: BIURA OTWARTE W SOBOTĘ I PONIEDZIAŁEK!
Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy komunikat PGE Obrót S.A. Czytamy w nim m.in., że Biura Obsługi Klienta PGE Obrót będą dodatkowo otwarte w najbliższą sobotę 27 lipca w godzinach 8.00-12.00, a w poniedziałek 29 lipca czas pracy Biur Obsługi Klienta zostaje wydłużony do godz. 20.00.


26-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: