REKLAMA

Kwaszenina. Dwaj Azerowie chcieli NIELEGALNIE przekroczyć granicę Polski!

POWIAT BIESZCZADZKI/ PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki SG w Wojtkowej zatrzymali dwóch obywateli Azerbejdżanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Wcześniej bezskutecznie usiłowali oni dostać się do Polski przez kolejowe przejście graniczne. Jak ustalono, są niepożądani w państwach UE.

1-1302_1                                                                        Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

W niedzielę, 7 listopada, na odcinku granicy państwowej, za który odpowiada placówka SG w Wojtkowej funkcjonariusze patrolujący okolicę Kwaszeniny (pow. bieszczadzki) ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia granicy. Po kilku minutach ujawnili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przedostali się do Polski. 

Mężczyźni, w wieku 35 oraz 36 lat, mieli przy sobie azerskie dokumenty tożsamości. Zaledwie kilka dni wcześniej usiłowali oni wjechać do Polski międzynarodowym pociągiem z Ukrainy. Wtedy wydano im decyzje o odmowie wjazdu, gdyż w przeszłości byli deportowani z Niemiec i ten kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach UE.

W trakcie przesłuchania cudzoziemcy zeznali, że i tym razem planowali dotrzeć do Niemiec. Trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

 archiwum redakcji, BiOSG, foto: BiOSG

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TYSIĄCE migrantów naciera na polską granicę!

tvPolska.pl

10-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)