REKLAMA

Kwaszenina. Dwaj Azerowie chcieli NIELEGALNIE przekroczyć granicę Polski!

POWIAT BIESZCZADZKI/ PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki SG w Wojtkowej zatrzymali dwóch obywateli Azerbejdżanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Wcześniej bezskutecznie usiłowali oni dostać się do Polski przez kolejowe przejście graniczne. Jak ustalono, są niepożądani w państwach UE.

1-1302_1                                                                        Foto: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

W niedzielę, 7 listopada, na odcinku granicy państwowej, za który odpowiada placówka SG w Wojtkowej funkcjonariusze patrolujący okolicę Kwaszeniny (pow. bieszczadzki) ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia granicy. Po kilku minutach ujawnili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przedostali się do Polski. 

Mężczyźni, w wieku 35 oraz 36 lat, mieli przy sobie azerskie dokumenty tożsamości. Zaledwie kilka dni wcześniej usiłowali oni wjechać do Polski międzynarodowym pociągiem z Ukrainy. Wtedy wydano im decyzje o odmowie wjazdu, gdyż w przeszłości byli deportowani z Niemiec i ten kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach UE.

W trakcie przesłuchania cudzoziemcy zeznali, że i tym razem planowali dotrzeć do Niemiec. Trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

 archiwum redakcji, BiOSG, foto: BiOSG

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TYSIĄCE migrantów naciera na polską granicę!

tvPolska.pl

10-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: