REKLAMA

Krzysztof Bosak skrytykował chaos związany z wyborami (VIDEO)

|

Krzysztof Bosak skrytykował chaos związany z wyborami (VIDEO)

Krzysztof Bosak skrytykował chaos związany z terminem i formułą wyborów prezydenckich. W ocenie kandydata Konfederacji winę za obecny stan rzeczy ponoszą partia rządząca oraz senatorowie opozycji – To dowód nieodpowiedzialności za państwo tych dwóch sił nieszczęśliwie dominujących polską politykę. 

Wzywałem wiele tygodni temu, żeby nie przetrzymywać ustaw wyborczych w Senacie. Wiemy dobrze, że senatorowie od początku mieli opinie wyrobione. (…) Z jednej strony PiS postanowił zaskakiwać wszystkich zmianą prawa wyborczego, a Senat zdominowany przez Platformę postanowił to złośliwie opóźniać. To dowód nieodpowiedzialności za państwo tych dwóch sił nieszczęśliwie dominujących polską politykę. 

PiS i Platforma jak dzieci w piaskownicy okładające się grabkami po głowach niestety zrobiły sobie z tych wyborów kartę przetargową, przeciągając linę uwagi społecznej. 

Kandydat Konfederacji przypomniał, że jego ugrupowanie od początku apelowało o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, który przesunie wybory w czasie. – Większość rządząca nie chce skorzystać z tych przepisów, ponieważ za wszelką cenę chce wygrać wybory w maju. Chce wygrać te wybory tak bardzo, że nawet gotowa jest je przeprowadzić nie mogąc skompletować komisji wyborczych, nie mogąc w sposób legalny wydrukować kart wyborczych, nie mogą dystrybuować ich wśród obywateli. To jest taki cyrk, jakiego polska demokracja jeszcze nie widziała. My w tym cyrku brać udziału nie chcemy. 

Krzysztof Bosak potwierdził, że posłowie Konfederacji ws. głosowania korespondencyjnego będą głosować wspólnie, a propozycje ze strony PiS przedstawiane posłom tego ugrupowania nie będą miały na to wpływu – Konfederacja jest niepodatna na kłusownictwo polityczne, które odbywa się w Sejmie. Na te wszystkie podchody polityczne, które są czynione pod naszych posłów. Zdecydowanie wszelkie propozycje korupcji politycznej odrzucamy. 

Kadr z filmu

materiały nadesłane

05-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)