REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Poleciało jedenaście praw jazdy za podwójną prędkość, gorszył przechodniów i nastolatek z marihuaną

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Miniony tydzień dla brzozowski policjantów był bardzo pracowity. Odebrano 11 praw jazdy za podwójne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, interweniowano podczas niebezpiecznych zdarzeń na drogach powiatu oraz ujęto nastolatka z marihuana.

Podwójna prędkość

Podczas kontroli drogowych w Bliznem policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h.

Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania kierującemu volvo oraz mercedesem, którzy w obszarze zabudowanym w Bliznem przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kolejne uprawnienia kierującym, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Przoduje trasa w Bliznem: kierujący jaguarem jechał za szybko o 77 km/h, kierujący volvo o 59 km/h. W Humniskach kierujący seatem przekroczył prędkość o 52 km/h, a w Jabłonicy Polskiej kierujący volvo o 51 km/h.

Prawa jazdy poleciały tez w Wesołej. Mandatem i utratą uprawnień skutkowało przekroczenie prędkości o 62 km/h przez kierującego jaguarem.

Uprawnienia do kierowania kolejny raz stracili kierujący, którzy w obszarze zabudowanym w Bliznem przekroczyli dopuszczalną prędkość (kierujący renault o 52 km/h, kierujący oplem o 55 km/h).

W Jabłonicy Polskiej kierujący BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o 51km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i nałożyli mandat na obywatela Węgier.

Ślisko i niebezpiecznie na drogach

Policjanci i strażacy pracowali na miejscu wypadku drogowego w Turzym Polu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kierująca oplem zafira 40-letnia mieszkanka Krosna, na śliskiej nawierzchni jezdni straciła panowanie nad pojazdem. Samochód wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. W wypadku ucierpiał pasażer opla. 72-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kierująca oplem była trzeźwa. Podczas wyciągania pojazdu z rowu, droga powiatowa relacji Brzozów-Rymanów była zablokowana.

W Domaradzu doszło do kolizji drogowej.  Zderzyły się renault i VW transporter.

W Izdebkach motocyklista nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania i najechał na seata.

W Siedliskach doszło do zderzenia ciężarowej scani z osobowym volkswagenem. Jednemu z uczestników zdarzenia udzielono pomocy medycznej. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Na ul. Piastowej w Brzozowie zderzyły się opel i skoda. Nikt nie odniósł obrażeń.

policja29

Po kilku głębszych

Patrol z PP w Dydni ujawnił, że kierujący oplem mieszkaniec powiatu brzozowskiego znajduje się w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Podczas kontroli drogowej w Siedliskach policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego mercedesem. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Natomiast w Dydni 47-letni mężczyzna kierował po drodze publicznej motorowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Gorszył przechodniów

Policjanci doprowadzili do domu mieszkańca Domaradza, który w miejscu publicznym (na miejscowym przystanku) swoim zachowaniem dawał powód do zgorszenia. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Nastolatek z marihuaną

We Wzdowie Policjanci z PP w Haczowie zatrzymali 16-latka, który posiadał woreczek strunowy z zawartością ok. 0,5 g suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.

Alkoholowo-spożywczy złodzieje

Pracownicy marketu w Brzozowie ujęli sprawcę kradzieży dwóch butelek alkoholu. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem.

Pracownicy sklepu w Brzozowie poinformowali o ujęciu sprawczyni kradzieży towaru spożywczego – kobieta została ukarana mandatem.

źródło: KPP Brzozów

25-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
kronika-policyjna-polecialo-jedenascie-praw-jazdy-za-podwojna-predkosc-gorszyl-przechodniow-i-nastolatek-z-marihuana-00e8po