REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Poleciało jedenaście praw jazdy za podwójną prędkość, gorszył przechodniów i nastolatek z marihuaną

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Miniony tydzień dla brzozowski policjantów był bardzo pracowity. Odebrano 11 praw jazdy za podwójne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym, interweniowano podczas niebezpiecznych zdarzeń na drogach powiatu oraz ujęto nastolatka z marihuana.

Podwójna prędkość

Podczas kontroli drogowych w Bliznem policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h.

Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania kierującemu volvo oraz mercedesem, którzy w obszarze zabudowanym w Bliznem przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kolejne uprawnienia kierującym, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Przoduje trasa w Bliznem: kierujący jaguarem jechał za szybko o 77 km/h, kierujący volvo o 59 km/h. W Humniskach kierujący seatem przekroczył prędkość o 52 km/h, a w Jabłonicy Polskiej kierujący volvo o 51 km/h.

Prawa jazdy poleciały tez w Wesołej. Mandatem i utratą uprawnień skutkowało przekroczenie prędkości o 62 km/h przez kierującego jaguarem.

Uprawnienia do kierowania kolejny raz stracili kierujący, którzy w obszarze zabudowanym w Bliznem przekroczyli dopuszczalną prędkość (kierujący renault o 52 km/h, kierujący oplem o 55 km/h).

W Jabłonicy Polskiej kierujący BMW przekroczył dopuszczalną prędkość o 51km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i nałożyli mandat na obywatela Węgier.

Ślisko i niebezpiecznie na drogach

Policjanci i strażacy pracowali na miejscu wypadku drogowego w Turzym Polu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kierująca oplem zafira 40-letnia mieszkanka Krosna, na śliskiej nawierzchni jezdni straciła panowanie nad pojazdem. Samochód wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowy przepust. W wypadku ucierpiał pasażer opla. 72-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Kierująca oplem była trzeźwa. Podczas wyciągania pojazdu z rowu, droga powiatowa relacji Brzozów-Rymanów była zablokowana.

W Domaradzu doszło do kolizji drogowej.  Zderzyły się renault i VW transporter.

W Izdebkach motocyklista nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru wymijania i najechał na seata.

W Siedliskach doszło do zderzenia ciężarowej scani z osobowym volkswagenem. Jednemu z uczestników zdarzenia udzielono pomocy medycznej. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Na ul. Piastowej w Brzozowie zderzyły się opel i skoda. Nikt nie odniósł obrażeń.

policja29

Po kilku głębszych

Patrol z PP w Dydni ujawnił, że kierujący oplem mieszkaniec powiatu brzozowskiego znajduje się w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Podczas kontroli drogowej w Siedliskach policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego mercedesem. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Natomiast w Dydni 47-letni mężczyzna kierował po drodze publicznej motorowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Gorszył przechodniów

Policjanci doprowadzili do domu mieszkańca Domaradza, który w miejscu publicznym (na miejscowym przystanku) swoim zachowaniem dawał powód do zgorszenia. Mężczyzna był nietrzeźwy.

Nastolatek z marihuaną

We Wzdowie Policjanci z PP w Haczowie zatrzymali 16-latka, który posiadał woreczek strunowy z zawartością ok. 0,5 g suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.

Alkoholowo-spożywczy złodzieje

Pracownicy marketu w Brzozowie ujęli sprawcę kradzieży dwóch butelek alkoholu. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem.

Pracownicy sklepu w Brzozowie poinformowali o ujęciu sprawczyni kradzieży towaru spożywczego – kobieta została ukarana mandatem.

źródło: KPP Brzozów

25-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: