REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Pijana matka, fala kradzieży, oszustwa w sieci i delikwent na promie

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Miniony tydzień był bardzo pracowity dla brzozowskich policjantów. Interweniowali podczas wielu zdarzeń drogowych, kradzieży oraz odbierali informacje o oszustach internetowych.

Zwierzęta na drodze

W minionym tygodniu na drogach powiatu brzozowskiego kierowcy dwukrotnie uczestniczyli w kolizji z sarnami. Do pierwszego zdarzenia doszło na trasie z Brzozowa do Dynowa. W Przysietnicy na wysokości leśniczówki, mężczyzna kierujący fordem uderzył w sarnę, która wbiegła mu pod samochód.

Do podobnego zdarzenia doszło również na trasie z Domaradza do Dynowa. Kierujący hiundayem uderzył i zabił przebiegającą przez jezdnie sarnę. W obu przypadkach powiadomiono Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Kradzieże i włamania

Trzykrotnie policjanci interweniowali przy kradzieżach w sklepie spożywczym. O pierwszej poinformował pracownik sklepu. Złodziejka w Brzozowie ukradła artykuły spożywcze o wartości 30 zł. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Po raz drugi dokonano kradzieży na nieco ponad 25 złotych. Tym razem sprawcami byli małoletni chłopcy, których przekazano opiekunowi szkolnemu.

Trzecim razem skradziono towar o wartości 7,49 zł. Produkt zwrócono sprzedawcy, zaś sprawcę ukarano mandatem.

Pracownik sklepu odzieżowego ujawnił kradzież towarów na kwotę 93 zł. W tym wypadku sprawczyni także dostała mandat.

Policjanci ustalili sprawcę włamania do domu jednej z mieszkanek gminy Brzozów. Młody mężczyzna skradł pieniądze oraz alkohol o łącznej wartości 600 zł. Do kradzieży doszło między 15 sierpnia a 5 września.

Brzozowscy funkcjonariusze ustalili również sprawców kradzieży drewna z lasu państwowego na terenie powiatu krośnieńskiego. Okazali się nimi dwaj bracia. Skradzione drewno jodły mieli zamiar sprzedać w pobliskim tartaku.

Pracownik stacji paliw zgłosił kradzież blisko 45 l paliwa. Wartość oleju napędowego to 200.03 złotych. Sprawcą był kierujący Alfą Romeo koloru czarnego, o początkowych nr RBR. Czynności w tej sprawie prowadzą brzozowscy policjanci.

Kierowcy na podwójnym gazie

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podróżujących fiatem uno, w którym znaleźli środki odurzające. 20-latek kierujący samochodem był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli broń, na którą młody mężczyzna nie miał zezwolenia.

Brzozowscy policjanci w minionym tygodniu zatrzymali kilu nietrzeźwych kierowców. Mężczyzna kierujący volkswagenem jechał po drodze publicznej będąc w stanie po użyciu alkoholu ( I badanie 0,15 mg/l).

W Haczowie 42-latek kierował skuterem, mając 1,2 prom. alkoholu we krwi. Ponadto stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu doznając lekkich obrażeń ciała.

Podczas przeprawy promowej funkcjonariusze ujawnili pijanego kierowcę opla. 28-latek siedzący za kierownicą auta miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
W Warze kierujący samochodem osobowym wjechał do przydrożnego rowu. 70-letni mężczyzna z Forda Focusa znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wypadki i kolizje

W Jasienicy Rosielnej w zdarzeniu drogowym uczestniczył w nim samochód ciężarowy z załadowaną przyczepą i dwa samochody osobowe. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, to kierujący ciężarowym mercedesem przyczynił się do kolizji. 35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok citroena saxo. Po tym zderzeniu nie zatrzymał się tylko uderzył w kolejny samochód jadący od strony Domaradza – w peugeota 206. Kierowcy byli trzeźwi.

Na ul. 3 Maja w Brzozowie, policjanci skierowani na miejsce, zastali tam jedynie kierującego bmw. Okazało się, że wiózł on cztery 18-letnie pasażerki, którym już była udzielana pomoc medyczna w szpitalu. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne. Jak ustalili funkcjonariusze, 18-latek jechał z Humnisk w kierunku Brzozowa. Wyprzedzając inny samochód stracił panowanie nad bmw i zjechał na chodnik, uderzając w znak drogowy, a następnie w słup energetyczny. Siła uderzenia była tak duża, że słup pękł w dwóch miejscach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Przyczyną tej kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci ustalili, że młody kierowca posiadał swoje prawo jazdy od miesiąca.

Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w Starej Wsi. W zdarzeniu brała udział karetka pogotowia oraz osobowy ford. Ucierpiał 28-letni kierowca forda, a także 93-letnia pacjentka przewożona w karetce. Oboje zostali przetransportowani do szpitala.

Na 3-go maja w Brzozowie doszło do zdarzenia z udziałem skutera. Wstępnie ustalono, że kierujący volkswagenem passatem wyprzedził motorower, a następnie skręcił w prawo. Wówczas poczuł uderzenie w bok swojego pojazdu. W wyniku uderzenia kierująca motorowerem wjechała na chodnik i upadła doznając obrażeń. W chwili zdarzenia jednośladem podróżowała również pasażerka. Kierujący byli trzeźwi.

Na parkingu uszkodzono volkswagena passata. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Był nim kierowca renault scenic. Policjanci ustalili sprawcę zdarzenia, sporządzono dokumentację do kolizji.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył autobus i piesza. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do wypadku doszło gdy 39-letnia kobieta, wraz z 15-letnią córką, przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Matka została potrącona przez kierującego autobusem. W wyniku tego zdarzenia mieszkanka Brzozowa doznała obrażeń i karetką pogotowia została przetransportowana do szpitala, gdzie pozostała pod opieką lekarzy. Policjanci ustalili, że zarówno piesza, jak i kierujący autobusem, byli trzeźwi.

Oszustwa

Dwie mieszkanki gminy Domaradz zawiadomiły policjantów o oszustwie, w którym nieznana im osoba, oszukała je obiecując prace w Niemczech. Od kobiet otrzymała140 Euro i nie wywiązała się z obietnicy załatwienia pracy. Nie zwróciła też wpłaconych należności.

Zgłaszający poinformował policjantów o oszustwie przy zakupie zamrażarki na kwotę około 1000 zł. Mężczyzna pomimo dokonania zapłaty z góry nie otrzymał zakupionego towaru.

Zgłaszający, 30-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego poinformował o oszustwie za pośrednictwem portalu internetowego. Chciał zakupić aparat fotograficzny o wartości około 3000 złotych. Nie otrzymał go, nie zwrócono mu także pieniędzy.

Nietrzeźwa matka

Pracownik MOPS poinformował, że nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad małoletnim dzieckiem, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u kobiety około promil alkoholu w organizmie.

źródło: KPP Brzozów

29-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
kronika-policyjna-pijana-matka-fala-kradziezy-oszustwa-w-sieci-i-delikwent-na-promie