REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Na podwójnym gazie w drzewo, podpalacz w Domaradzu i kradzież na 2 tysiące złotych

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. W minionym tygodniu policjanci z Brzozowa interweniowali przy podpaleniu w Domaradzu czy w zdarzeniu gdzie pijany kierowca wjechał w drzewo. Odebrali też zgłoszenie o kradzieży na 2 tysiące złotych.

Niebezpiecznie na drodze

Dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Golcowej. Policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym wskutek nieprawidłowego manewru doprowadził do zderzenia z peugeotem. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

W Jasienicy Rosielnej policjanci interweniowali przy zderzeniu samochodu ciężarowego z osobówką. W wyniku tego zdarzenia został zablokowany jeden pas ruchu. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący Renault Clio na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowym i uderzył w barierę energochłonną. Uszkodził ją, a następnie zderzył się z ciężarowym Volvo. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Przysietnicy. Kierowca renault clio stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu, jednak ze względu na doznane obrażenia nie było możliwości przeprowadzenia badania na trzeźwość. Pobrano natomiast krew do badań. Postępowanie prowadzone w tej sprawie da odpowiedź jakie stężenie alkoholu w organizmie miał kierujący.

5

Na podwójnym gazie

Policjanci w trakcie kontroli drogowej ujawnili nietrzeźwego kierowcę. 27-latek kierujący volkswagenem golfem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. O tym na jak długo, zdecyduje sąd.

W ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci ujawnili trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę będąc jeszcze pod działaniem alkoholu. Ich wyniki nie przekroczyły 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Pożar i kradzież na 2 tys. złotych

Dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze w Domaradzu. Spłonęła szopa z drewnem na opał i sprzęt rolniczy, który był w środku. Sprawca podpalenia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Sąd zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

Pokrzywdzony zawiadomił policjantów o kradzieży różnych przedmiotów z terenu posesji. Nieznany sprawca przełamał zabezpieczenia zamka w drzwiach i dokonał włamania do koparki. Skradł różnego rodzaju klucze, dwa akumulatory, przewody elektryczne. Łączna wartość strat to około 2000 zł.

źródło: KPP Brzozów

26-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: