REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Na podwójnym gazie w drzewo, podpalacz w Domaradzu i kradzież na 2 tysiące złotych

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. W minionym tygodniu policjanci z Brzozowa interweniowali przy podpaleniu w Domaradzu czy w zdarzeniu gdzie pijany kierowca wjechał w drzewo. Odebrali też zgłoszenie o kradzieży na 2 tysiące złotych.

Niebezpiecznie na drodze

Dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Golcowej. Policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym wskutek nieprawidłowego manewru doprowadził do zderzenia z peugeotem. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

W Jasienicy Rosielnej policjanci interweniowali przy zderzeniu samochodu ciężarowego z osobówką. W wyniku tego zdarzenia został zablokowany jeden pas ruchu. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący Renault Clio na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowym i uderzył w barierę energochłonną. Uszkodził ją, a następnie zderzył się z ciężarowym Volvo. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Przysietnicy. Kierowca renault clio stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu, jednak ze względu na doznane obrażenia nie było możliwości przeprowadzenia badania na trzeźwość. Pobrano natomiast krew do badań. Postępowanie prowadzone w tej sprawie da odpowiedź jakie stężenie alkoholu w organizmie miał kierujący.

5

Na podwójnym gazie

Policjanci w trakcie kontroli drogowej ujawnili nietrzeźwego kierowcę. 27-latek kierujący volkswagenem golfem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. O tym na jak długo, zdecyduje sąd.

W ramach akcji „Trzeźwy poranek” policjanci ujawnili trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę będąc jeszcze pod działaniem alkoholu. Ich wyniki nie przekroczyły 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Pożar i kradzież na 2 tys. złotych

Dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze w Domaradzu. Spłonęła szopa z drewnem na opał i sprzęt rolniczy, który był w środku. Sprawca podpalenia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Sąd zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

Pokrzywdzony zawiadomił policjantów o kradzieży różnych przedmiotów z terenu posesji. Nieznany sprawca przełamał zabezpieczenia zamka w drzwiach i dokonał włamania do koparki. Skradł różnego rodzaju klucze, dwa akumulatory, przewody elektryczne. Łączna wartość strat to około 2000 zł.

źródło: KPP Brzozów

26-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)