REKLAMA

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to akcja, która w sezonie wakacyjnym realizowana jest przez policjantów brzozowskiej komendy. W ramach kampanii, mundurowi promują odpowiedzialne zachowania podczas wypoczynku nad wodą oraz kontrolują tzw. „dzikie kąpieliska”.

3_75

Wysokie temperatury i słoneczna aura zachęcają do wypoczynku nad wodą. Jednak nie można zapomnieć o tym, że woda jest niezwykle niebezpiecznym żywiołem. Dlatego nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie może zakończyć się tragicznie. Funkcjonariusze brzozowskiej jednostki aktywnie realizują ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Adresatami akcji są głównie osoby wypoczywające nad wodą.

Mundurowi w ramach kampanii kontrolują akweny wodne na terenie całego powiatu, w tym także tzw. „dzikie kąpieliska”. Podczas prowadzonych działań policjanci, rozdają informatory, ulotki oraz gadżety dotyczące bezpiecznych zasad nad wodą, których partnerem akcji jest Fundacja PZU. Przestrzegają przed brawurą, alkoholem i przecenianiem własnych umiejętności pływackich, które stanowią główne przyczyny utonięć.

1_126

Policjanci promują także konkurs pn. „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”, którego celem jest przygotowanie krótkiego spotu filmowego, przedstawiającego bezpieczny wypoczynek nad wodą. W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 5 do 16 lat. Prace konkursowe można przesyłać do dnia 9 września 2022 r. na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

W związku z trwającym sezonem wakacyjnym, apelujemy o odpowiedzialne zachowania podczas wypoczynku nad wodą. Wybierajmy strzeżone kąpieliska i stosujmy się do ich regulaminów. Pamiętajmy również o tym, że alkohol i środki odurzające ograniczają właściwe postrzeganie zagrożeń, co w połączeniu z brawurą, może stać się przyczyną tragedii.

2_90

źródło: KPP Brzozów

12-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: