REKLAMA

Kreatywne warsztaty w muzeum (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Podczas tegorocznych ferii Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta w Brzozowie przygotowało specjalną ofertę warsztatową skierowaną do dzieci i młodzieży. W pierwszym dniu drugiego tygodnia zimowego wypoczynku tematem zajęć plastycznych było wykonywanie karnawałowych masek pod okiem adiunkta Agnieszki Adamskiej.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się też czym są: karnawał, maska, a także poznali zwyczaje karnawałowe. Z kolei z wykorzystaniem przygotowanych szablonów i materiałów plastycznych – papieru, wstążek, brokatu, kryształków, cekinów, piórek itd. dziewczynki tworzyły kolorowe maski przydatne szczególnie podczas zabaw towarzyskich i balów przebierańców. Pomocą podczas wykonywania prac dzieciom służyły też pracownice muzeum Monika Sowińska i Marzena Kędra. Choć pogoda za oknem sprzyja raczej wyczynom na śniegu, dziewczynki wolały spędzić przedpołudnie na zajęciach artystycznych. Uśmiechy na ich twarzach i powstałe maski potwierdziły, że była to wyśmienita zabawa.

Poniedziałkowe warsztaty to nie jedyna atrakcja przygotowana przez brzozowskie muzeum. Na dzieci w najbliższych dniach czekają też zajęcia z igłą i nitką pod okiem Marzeny Kędry oraz Wielobarwny Świat Witrażu, które poprowadzi Monika Sowińska. Kreatywne warsztaty to zdecydowanie godna polecenia propozycja dla dzieci na spędzenie ostatniego tygodnia ferii zimowych.

Zapraszamy!

np

Źródło: UM Brzozów

05-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
kreatywne-warsztaty-w-muzeum-zdjecia-00e8mc