REKLAMA

Kradli paliwo z samochodów ciężarowych

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy ustalili sprawców włamania do zbiornika paliwa koparki, do którego doszło w niedzielną noc. Mężczyźni skradli około 40 litrów oleju napędowego.

W ostatnich tygodniach na terenie powiatu brzozowskiego doszło do kilku włamań do zbiorników paliwa z samochodów ciężarowych, koparek czy autobusów. Te zgłoszenia zadecydowały o tym, że działania brzozowskiej Policji były skierowane głównie na ujawnienie sprawców tych przestępstw.

Policjanci wydziału kryminalnego w toku działań ustalili 28-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za włamanie do zbiornika paliwa koparki. Funkcjonariusze ustalili, że w tej kradzieży 28-latkowi pomagał 51-letni kolega. Mężczyźni wspólnie skradli około 40 litrów oleju napędowego. Jak ustalono, przestępstwa tego dopuścili się w niedzielną noc.

W trakcie wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że 28-latek ma na swoim koncie jeszcze kilka innych kradzieży i włamań na terenie powiatu brzozowskiego. Między innymi dokonał on kradzieży dwóch figurek aniołków ze skarbonkami z Kościoła Parafialnego w Brzozowie. Ponadto mężczyzna ten włamał się do skrzynki z datkami znajdującej się w kaplicy Szpitala Miejskiego w Brzozowie.

Wkrótce mężczyźni usłyszą zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów
foto: sxc.hu

08-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
Inline
Inline