REKLAMA

Kotły na ekogroszek. Trwa dodatkowy nabór

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Gmina Brzozów ogłasza nabór uzupełniający do projektu pn. „Wymiana indywidualnych źródeł ciepła na wysokosprawne lub/i niskoemisyjne dla gospodarstw domowych Gminy Brzozów – kotły na ekogroszek” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Do projektu mogą przystąpić mieszkańcy Gminy Brzozów, którzy chcą wymienić tradycyjny kocioł na paliwo stałe (węgiel, drewno) na automatyczny kocioł na ekogroszek 5 klasy spalania i spełniają określone warunki.

 ekogroszek1-768x239

A są to:

– nieruchomość, na której instalowany ma być kocioł na ekogroszek położona jest na terenie Gminy Brzozów,
– brak dostępu do sieci gazowej (brak przyłącza gazowego),
– stan prawny nieruchomości, na której instalowany ma być kocioł na ekogroszek jest uregulowany – mieszkaniec posiada prawo do dysponowania nieruchomością bezterminowo lub co najmniej do 31 grudnia 2026 roku (okres trwałości projektu),
– tradycyjny kocioł na paliwo stałe zostanie zlikwidowany,
– brak nieuregulowanych, a wymagalnych zobowiązań wobec Gminy,
– w budynku, w którym będzie montowane nowe źródło ciepła w okresie ostatnich 10 lat były przeprowadzone inwestycje mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków (np.: docieplenie ścian, fundamentów, stropów, wymiana stolarki okiennej, wymiana drzwi zewnętrznych, wymiana oświetlenia budynku na energooszczędne, wymiana sprzętów domowych na energooszczędne itp.).

Ilość instalacji oraz ich rodzaj jest ograniczona.

Dodatkowe informacje można uzyskać w pok. nr 14 (parter) Urzędu Miejskiego pod numerem tel. 13 306 10 66 oraz na stronie internetowej Gminy Brzozów w zakładce Dofinansowanie do wymiany kotłów grzewczych.

źródło: UM Brzozów

03-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: