REKLAMA

Kontrole autokarów. Policjanci sprawdzają!

POWIAT BRZOZOWSKI. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

bus-gc7490d2e2_1280

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Na terenie powiatu brzozowskiego stały punkt kontroli autobusów znajduje się na parkingu przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi. Policjanci będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki. Punkt będzie działał od poniedziałku do piątku, w godz. 6.00-22.00, a kontrole prowadzić będą przeszkoleni w tym zakresie funkcjonariusze ruchu drogowego.

W indywidualnych przypadkach, takie kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów dotyczących dnia, godziny i miejsca takiej kontroli z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie pod nr telefonu 510 997 310. Przy czym kontrole powinny być zgłaszane odpowiednio wcześniej, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Ponadto, każdy organizator wyjazdu, czy rodzic, którego dziecko wyjeżdża na wycieczkę, może liczyć na sprawdzenie autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzeniu będzie podlegać przede wszystkim trzeźwość kierowcy, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców oraz wyposażenie autobusów. Fakt przeprowadzonej kontroli zostanie udokumentowany sporządzonym protokołem kontroli, którego kopie otrzymuje kierowca.

Przez okres wakacyjny policjanci będą czuwać przede wszystkim nad bezpieczeństwem podróżujących.

Źródło: BRD KGP; KPP Brzozów

27-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: