REKLAMA

Kontrola. Ucieczka. Policyjny pościg. 4 promile alkoholu

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj od rana policyjne patrole, na terenie powiatu brzozowskiego, sprawdzały stan trzeźwości kierujących pojazdami. Mundurowi skontrolowali trzeźwość 363 kierowców, wśród nich było dwóch, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Jeden z mężczyzn nawet próbował uniknąć kontroli, podejmując ucieczkę. Okazało się, że ma 4 promile alkoholu w organizmie.

Na terenie powiatu brzozowskiego (20 bm.), policjanci prowadzili wzmożone działania „Trzeźwy poranek”. Podczas akcji, w 10 przygotowanych do kontroli punktach, policyjne patrole sprawdziły trzeźwość 363 kierowców. Wśród tych osób było dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazd mimo wcześniej wypitego alkoholu. Jeden z mężczyzn w miejscowości Orzechówka próbował nawet uniknąć kontroli drogowej. Kierowca volkswagena na wyraźny znak policjanta do zatrzymania pojazdu znacznie przyśpieszył i kontynuował swoją jazdę. Policjanci podjęli za nim pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący jest pijany. Jego badanie na alkomacie wykazało 4 promile alkoholu w organizmie.

Drugi z ujawnionych nietrzeźwych kierowców miał 1,2 promila alkoholu. Mężczyźni stracili prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto drugi z mężczyzn odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

KPP Brzozów

21-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)