REKLAMA

Konkurs programowania GraboRoboty (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej Grabownicy Starzeńskiej odbył się konkurs programowania robotów GraboRoboty. Rozwijanie umiejętności programowania, logicznego myślenia i modelowania matematycznego to główne cele konkursu który był organizowany przez szkołę i Stowarzyszenie „Nasza Szkoła”.
IMG_0016 (Copy)

W trzeciej edycji konkursu wystartowało 7 drużyn reprezentujących Szkołę Podstawową w Zmiennicy, Szkołę Podstawową im. prof. Władysława Szafera w Brzozowie, Zespół Szkół nr 1 w Przysietnicy oraz Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Grabownicy Starzeńskiej.

Każda trzyosobowa drużyna zapoznała się z projektem stołu i zadaniami, które były opublikowane wcześniej. Pozwoliło to stworzyć wstępną strategię na konkurs. W dniu konkursu drużyny odbyły sesję treningową, podczas której mieli czas na zaprogramowanie robota i dopasowanie jak najlepszych parametrów w programie. Następnie po krótkiej przerwie odbyła się sesja finałowa. Każda drużyna miała trzy przejazdy, podczas których zliczane były punkty.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna reprezentująca Grabownicę Starzeńską – „GraboJazda” w składzie: Gabriel Turopolski oraz Adrian Turopolski. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy nauczycielom którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Podziękowania kierujemy także do Pana Szymona Stapińskiego Burmistrza Brzozowa który objął swoim patronatem konkurs GraboRoboty dzięki czemu konkurs mógł się odbyć, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Dziękujemy również radnym Pani Marioli Pilszak oraz Panu Andrzejowi Łachowi, którzy przygotowali upominki dla każdego uczestnika konkursu oraz pozostałym sponsorom firmie POLIKAT S.A., Spółdzielni Handlowej GRASTAR oraz Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownicy Starzeńskiej.

Dariusz Barański

materiały nadesłane


02-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: