REKLAMA

Koniec nauki zdalnej. Zniesiona kwarantanna. Skrócona izolacja

|

Koniec nauki zdalnej. Zniesiona kwarantanna. Skrócona izolacja

POLSKA. Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji Przemysław Czarnek podczas dzisiejszej konferencji prasowej, poinformowali o nowych zasadach związanych z walką z pandemią koronawirusa. Między innymi zniesiono kwarantannę dla osób „z kontaktu”, skrócono izolację, a także przyspieszono powrót do nauki stacjonarnej dla klas 5-8.

Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii – powiedział podczas zakończonej przed godziną 13:00 konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Luty będzie tym miesiącem, kiedy spadki zakażeń powinny być stosunkowo duże. W lutym wyczerpie się poważne zagrożenie dla systemu opieki zdrowotnej. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje o znoszeniu restrykcji – dodał szef resortu.

GŁÓWNE ZMIANY zapowiedziane podczas konferencji:

– Przywróconych zostanie 5 tys. łóżek w ogólnym systemie leczenia. Zmniejszona zostanie wielkość infrastruktury COVIDowej do poziomu 25 tys. łóżek.

– Od 15 lutego obowiązywać będzie 7-dniowa izolacja dla wszystkich. Kwarantanna dla współdomowników będzie obligatoryjna wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny.


grafiki (2): Ministerstwo Zdrowia – Fb

– Następuje likwidacja kwarantanny dla osób „z kontaktu”. Na kwarantannę nie trafią osoby w wyniku wywiadu epidemiologicznego. Już jutro, do wszystkich osób, które aktualnie przebywają w kwarantannie jako osoby „z kontaktu”, zostaną wysłane smsy o zakończeniu procedury.

– Od 21 lutego uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych wróćą do nauki w trybie stacjonarnym. Oznacza to skrócenie okresu nauki zdalnej o tydzień. Pierwotnie dzieci miały wrócić do szkół po zakończeniu ferii zimowych w całym kraju, a więc 28 lutego.

Wobec pozytywnych informacji dotyczących prognozowanego przebiegu pandemii w kolejnych tygodniach i miesiącach, mogę wyrazić nadzieję, że do końca roku szkolnego nauka będzie się odbywać w trybie stacjonarnym, bez żadnych zakłóceń – powiedział minister edukacji Przemysław Czarnek.

Więcej w materiale VIDEO.


foto: Ministerstwo Zdrowia – Fb

źródło: Red., Ministerstwo Zdrowia – Fb

video: Ministerstwo Zdrowia – Fb

09-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: