REKLAMA

Koncert podsumowujący projekt „Art Factory – pokonać przeszkody w drodze na szczyt Broadway’u”

|

Koncert podsumowujący projekt „Art Factory – pokonać przeszkody w drodze na szczyt Broadway’u”

PRZYSIETNICA / PODKARPACIE. Początkiem marca w ośrodku Czardworek w Przysietnicy koło Brzozowa odbył się koncert podsumowujący realizację projektu w ramach programu Erasmus + pt. „Art Factory – pokonać przeszkody w drodze na szczyt Broadway’u”. Organizatorem warsztatów była Fundacja Arktus z Łodzi w partnerstwie z Center of European Integration – Studia Poland z Charkowa.

Współpraca organizacji zaowocowała, a jej rezultaty można było podziwiać podczas finałowego występu, gdzie młodzi artyści zaprezentowali utwory, nad którymi pracowali podczas warsztatów wokalnych i tanecznych. Piosenki i układy zostaną wykorzystane w musicalu “Art Factory”, do którego zdjęcia rozpoczną się w połowie maja. W trakcie koncertu Ukraińska Orkiestra żeńska Roksolana zaprezentowała program składający się z polskiej i ukraińskiej muzyki popularnej i ludowej. Ją również będziemy mogli zobaczyć w produkcji.

Projekt przyczynił się do budowania więzi partnerskich między organizacjami, przełamywania stereotypów, barier językowych oraz udowodnił że muzyka, taniec i śpiew nie znają granic. Podczas trwania projektu uczestnicy przygotowywali się do tworzenia filmu. Wraz z perspektywą nadchodzącej wiosny zaplanowane są dalsze działania projektowe. Prace związane z kręceniem filmu “Art Factory” będą odbywały się w Przysietnicy. Wszystkich zainteresowanych oraz chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy.

Projekt zrealizowany został ze środków Unii Europejskiej.

materiały nadesłane
Fundacja Arktus

25-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: