REKLAMA

Komunikat inspektora nadzoru budowlanego w sprawie muru przy ul. 3 Maja

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Publikujemy komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzozowie dotyczący muru oporowego znajdującego się przy ul. 3 Maja w Brzozowie.

Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzozowie

W związku z licznymi zapytaniami, pojawiającymi się również w mediach, na temat muru oporowego przy ulicy 3-go Maja w Brzozowie, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie informuje, że tut. organ prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie stanu technicznego muru.

Zgodnie z art. 61 ustawy Prawo budowlane utrzymywanie i użytkowanie obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym i estetycznym jest obowiązkiem jego właściciela lub zarządcy.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie wydał decyzję zobowiązującą właściciela działki, na której zlokalizowany jest mur oporowy do jego trwałego zabezpieczenia.

Po odwołaniu od decyzji organu pierwszej instancji, złożonym przez właściciela muru, organ drugiej instancji – Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał w mocy rozstrzygnięcie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzozowie.

W dalszym toku postępowania tut. organ prowadzi przewidziane prawem czynności zmierzające do wyegzekwowania obowiązku nałożonego decyzją.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie

3archiwum Brzozów24.pl

źródło: materiały nadesłane

13-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: