REKLAMA

Komunikat inspektora nadzoru budowlanego w sprawie muru przy ul. 3 Maja

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Publikujemy komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzozowie dotyczący muru oporowego znajdującego się przy ul. 3 Maja w Brzozowie.

Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzozowie

W związku z licznymi zapytaniami, pojawiającymi się również w mediach, na temat muru oporowego przy ulicy 3-go Maja w Brzozowie, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie informuje, że tut. organ prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie stanu technicznego muru.

Zgodnie z art. 61 ustawy Prawo budowlane utrzymywanie i użytkowanie obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym i estetycznym jest obowiązkiem jego właściciela lub zarządcy.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie wydał decyzję zobowiązującą właściciela działki, na której zlokalizowany jest mur oporowy do jego trwałego zabezpieczenia.

Po odwołaniu od decyzji organu pierwszej instancji, złożonym przez właściciela muru, organ drugiej instancji – Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał w mocy rozstrzygnięcie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzozowie.

W dalszym toku postępowania tut. organ prowadzi przewidziane prawem czynności zmierzające do wyegzekwowania obowiązku nałożonego decyzją.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie

3archiwum Brzozów24.pl

źródło: materiały nadesłane

13-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
komunikat-inspektora-nadzoru-budowlanego-w-sprawie-muru-przy-ul-3-maja