REKLAMA

Kolonia dla redaktorek „Naszej Dwójki” z Humnisk (ZDJĘCIA)

HUMNISKA / PODKARPACIE. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Humniskach już po raz drugi znalazły się w grupie 30 najlepszych młodych dziennikarzy w kraju. Wyjazd na kolonię do Żor na przełomie lipca i sierpnia był dla nich wspaniałą i niezapomnianą przygodą. Letnia Szkoła Junior Media to nagroda dla najbardziej aktywnych redakcji szkolnych i młodych dziennikarzy, którzy zbierają przez cały rok szkolny punkty w rankingu, a najlepsi z nich wyjeżdżają na Letnią Szkołę. „Nasza Dwójka” znalazła się w tym gronie.

W miasteczku TWINPIGS dziewczyny spotkały się z przedstawicielami: „Expressu Społeczniaka” z Lubina, „Niecodziennika Szkolnego” z Piły, „The voice od Students” z Zalasia, „PiSAKa” z Rzeszowa, „WagnerPress II”vbz Będzina, „Lidera” z Odrzykonia, „Szkolnego Donosiciela” z Lotynia, „Matmomanii” z Tychów i „Kuriera Jedynki” z Czerwionki-Leszczyny.

Najważniejszym punktem dziennikarskiej kolonii były warsztaty, które prowadził redaktor Marcin Kasprzyk z Dziennika Zachodniego. Podczas zajęć młodzi dziennikarze uczyli się tworzyć swoje pierwsze strony internetowe oraz jak zwiększyć ich popularność.

Oczywiście czas wakacji to także czas zabawy. Organizatorzy zapewnili sporo atrakcji dla swoich podopiecznych. Była to przede wszystkim wizyta w Westernowym Parku Rozrywki, a tam możliwość skorzystania z parku linowego, kina 5D, strzelnicy. Z ogromnym zainteresowaniem młodzi dziennikarze oglądali pokazy kowbojów urządzane na terenie Parku. Ponadto nasze uczennice zwiedziły Muzeum Ognia oraz poznały historię miasta. Oczywiście w upalne dni nie mogło zabraknąć pobytu w Parku Wodnym Aquarion. Letnie wieczory były przede wszystkim czasem zawiązywania przyjaźni przy ognisku. Podsumowaniem kolonii było stworzenie przez uczestników krótkiego filmu, który można obejrzeć pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=CiJ9eqG47jU Nad bezpieczeństwem kolonistów czuwało PZU oraz super opaski odblaskowe.

Podsumowując pobyt w Żorach Patrycja powiedziała – Kolonia była niesamowicie udana. Poznałam mnóstwo świetnych osób, z którymi korzystałam z atrakcji TWINPIGS. Szkoda tylko, że ten czas tak szybko minął.

Marta Władyka
Fot. Sylwia Dąbrowa

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: NM


20-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)