REKLAMA

Kolejny wypadek. Kobieta z urazami głowy trafiła helikopterem do szpitala (ZDJĘCIA)

HACZÓW / PODKARPACIE. W piątek w Haczowie doszło do kolejnego wypadku. Kobieta kierująca jednośladem najprawdopodobniej straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Z urazami głowy została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala.  

 

– Wczorajszego dnia (04.10.2019), po raz kolejny w tym tygodniu wyjechaliśmy do zdarzenia, jakim był wypadek drogowy. O godzinie 15:03, dyspozytor KP PSP w Brzozowie, zadysponował naszą jednostkę nieopodal granicy z Jabłonicą Polską w Haczowie, gdzie w zdarzeniu drogowym ucierpiała kobieta kierująca jednośladem. Z uwagi na stan poszkodowanej, na miejsce został również wysłany śmigłowiec LPR „Ratownik 10-ty” z Sanoka. Do czasu przylotu śmigłowca, udzieliliśmy kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia. Po krótkiej chwili na miejsce dotarł również zastęp z JRG Brzozów, karetka pogotowia oraz patrol policji.

osp

Po przebadaniu przez lekarza, kobieta z urazami głowy, została przetransportowana drogą powietrzną do szpitala w Krośnie. Na całe szczęście jej stan został określony jako stabilny. Działania zakończyliśmy około godziny 16. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była utrata panowania nad jednośladem. Szczególne podziękowania kierujemy do jednego z druhów naszej jednostki, który najechał na zdarzenie, zadzwonił pod numer alarmowy oraz udzielił rannej kobiecie pierwszej pomocy, która przyczyniła się uratowania jej życia! – relacjonują strażacy z OSP KSRG Haczów.

Siły i środki:
– OSP KSRG Haczów (GLM 8 Ford Transit), – JRG PSP Brzozów (GBA 2,5/24 Star 1466)
– LPR Sanok (Ratownik 10), – karetka pogotowia, – patrol policji

źródło: OSP KSRG Haczów


05-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)